Murdza: Postawiliśmy na przyjęcie

  Murdza: Postawiliśmy na przyjęcie

  Piotr Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trener Roman Murdza jest pewien, że w nowym sezonie drużyna mieleckiej Stali będzie znacznie silniejsza.

  Trener Roman Murdza jest pewien, że w nowym sezonie drużyna mieleckiej Stali będzie znacznie silniejsza. ©M. Radzimowski

  Drużyna siatkarek mieleckiej Stali przystąpi do nowego sezonu silniejsza niż w poprzednich rozgrywkach.
  Trener Roman Murdza jest pewien, że w nowym sezonie drużyna mieleckiej Stali będzie znacznie silniejsza.

  Trener Roman Murdza jest pewien, że w nowym sezonie drużyna mieleckiej Stali będzie znacznie silniejsza. ©M. Radzimowski

  Cztery nowe zawodniczki wzmocniły podczas przerwy letniej drużynę siatkarek mieleckiej Stali. Zapowiada się na to, że mielczanki będą mogły wreszcie powalczyć o miejsce w "czwórce", co byłoby sukcesem naszego zespołu. Trener Roman Murdza może wreszcie ze spokojem oczekiwać rozgrywek.

  Piotr Szpak: * Podczas przerwy letniej do waszej drużyny doszły cztery nowe zawodniczki. Będzie piąta?

  Roman Murdza: - Raczej nie. Taka ewentualność była brana tylko w przypadku, gdyby Iwona Niedźwiedzka faktycznie zrezygnowała z gry w naszej drużynie.

  * Dogadacie się z Niedźwiedzką, która zamierzała grać w Gwardii Wrocław?

  - Kibice muszą wiedzieć, że my z Niedźwiedzką jesteśmy już dogadani od miesiąca. Była jedną z pierwszych, z którą się porozumieliśmy. Wyszła sprawa z jej chłopakiem i pozostało nam tylko czekać na rozwój sytuacji. Ta ułożyła się po naszej myśli i Niedźwiedzka zostaje w naszej drużynie.

  * Drużyna Stali będzie więc silniejsza niż w minionym sezonie?

  - Tak. Wszystko zrobiliśmy, by ten zespół był silniejszy. W pozyskiwaniu dziewcząt do naszego zespołu postawiliśmy na przyjęcie. W tym elemencie dobrze sobie u nas radziły Agata Wilk oraz Iwona Niedźwiedzka, ale było to dla nich zbyt duże obciążenie, bowiem musiały się jeszcze koncentrować na ataku, w którym spisywały się bardzo dobrze. Poszliśmy w kierunku pozyskania kogoś lepszego w przyjęciu. Żeby drużynie było łatwiej poczyniliśmy takie, a nie inne kroki. Jestem pewien, że było to udane posunięcie.

  * Na wypożyczenie odchodzą młode siatkarki Dorota Wilk i Paulina Peret. Niektórych może zaskakiwać wypożyczenie Doroty.

  - Jeśli za kilka lat Dorota ma być w Stali rozgrywającą z prawdziwego zdarzenia, to na pewno w "kwadracie" się tego nie nauczy. Jeszcze ją jednak trochę dzieli od "ligówek" grających na tej pozycji. Dla jej i naszego dobra, dla rozwoju jej oraz Pauliny, powinny one jak najwięcej grać. W Biłgoraju budują taki zespół, którego zadaniem będzie awans do pierwszej ligi. Tam będą miały możliwość gry, łapania rutyny.

  * Czy będzie to wreszcie sezon, w którym Stal powalczy o miejsce w "czwórce"?

  - To zależy od wartości innych drużyn. W Plus Lidze zostaje Centrostal Bydgoszcz i będzie to solidny rywal, beniaminek Gwardia Wrocław robi interesujące wzmocnienia, wzmacnia się także AZS Białystok (zagrają tam dwie byłe reprezentantki Polski Izabela Żebrowska oraz Agata Karczmarzewska-Pura - przyp. Pisz). Nie wspominam o wzmocnieniach drużyny z Dąbrowy Górniczej, bo nie są one na naszą kieszeń. Poza zasięgiem będą Muszynianka-Fakro Muszyna oraz Aluprof Bielsko-Biała. Nie wiadomo, co będzie w Kaliszu i Pile, ale podejrzewam, że szczególnie w Pile, zmontują ciekawą drużynę. O "czwórkę" będzie więc bardzo trudno.

  * W minionym sezonie piąte miejsce było w zasięgu, ale szansa nie została wykorzystana.

  - Utrzymanie zapewniliśmy sobie praktycznie na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej, ale na play off "posypał" nam się zespół. Przestała trenować będąca w ciąży Dorota Burdzel, dwie podstawowe zawodniczki Karolina Olczyk oraz Ewelina Dązbłaż doznały kontuzji. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mogły się zaprezentować Dorota Wilk i Paulina Dutkiewicz, wiedzieliśmy, na czym stoimy. Dostały szansę gry i w przypadku Doroty okazało się, że to dla niej jeszcze za wysokie progi.

  * Jak będą przebiegały przygotowania do nowego sezonu?

  - Zaczynamy 30 lipca i do 17 sierpnia trenujemy na własnych obiektach. Dzień później wyjedziemy na 10-dniowe zgrupowanie do Kielnarowej. Po powrocie rozpoczynamy serię gier kontrolnych, których na być 20. Zostaliśmy zaproszeni na turniej "O Srebrną Siatkę" do Krakowa, u nas odbędzie się tradycyjny turniej o puchar prezydenta Mielca. Zaproszeń na mecze mamy w klubie sporo. Potrzeba nam dużo gry, by nowe zawodniczki się ze sobą zgrały.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!