Młoda siatkarka Anser-Siarki Tarnobrzeg Anna Mysiak idzie...

  Młoda siatkarka Anser-Siarki Tarnobrzeg Anna Mysiak idzie śladami swojej mamy

  Damian Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zaledwie 16-letnia Anna Mysiak zadebiutowała w tym sezonie w drugoligowej drużynie siatkarek Anser-Siarki Tarnobrzeg. Idzie w ślady swojej mamy Barbary, która przed laty reprezentowała barwy tarnobrzeskiego klubu.
  Ania Mysiak jest bardzo uzdolnioną siatkarką grającą w drużynie Anser-Siarki Tarnobrzeg.

  Ania Mysiak jest bardzo uzdolnioną siatkarką grającą w drużynie Anser-Siarki Tarnobrzeg. ©M. Radzimowski

  Ania, choć siatkówkę wyssała wraz mlekiem mamy, tą dyscypliną sportu zaczęła się interesować dopiero w ostatniej klasie "podstawówki". Teraz jest w trzeciej klasie tarnobrzeskiego Gimnazjum nr 2 i ma za sobą debiut w drużynie seniorek.

  - Bardzo się denerwowałam wchodząc na boisko, ale starsze koleżanki z drużyny pomogły mi opanować stres. Cieszę się, że w moim debiucie nasz zespół wygrał - mówiła Ania.

  W meczu, w którym zadebiutowała Ania tarnobrzeskie siatkarki pokonały rezerwy Wisły Kraków 3:1, a nastolatka z Tarnobrzega promieniała po meczu ze szczęścia. Jej występ oklaskiwała mama. Tata Ani, Marek Mysiak grał w drużynie koszykarzy Siarki Tarnobrzeg, ale córka nie zdradzała zainteresowania tą dyscyplina sportu, wybrała "siatkę". Życie Ani koncentruje się na treningach oraz nauce. Jej ulubionymi przedmiotami są historia i geografia. W wolnych chwilach uczy się grać na gitarze.

  - Koleżankom z zespołu jeszcze na gitarze nie zagrałam, jak będzie okazja na pewno nie odmówię. Na razie jednak chcę grać, ale w siatkówkę - uśmiecha się.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.