Tarnobrzeskie siatkarki inaugurują nowy sezon. Na początek...

  Tarnobrzeskie siatkarki inaugurują nowy sezon. Na początek derby Podkarpacia

  Damian SZPAK, szpak@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Meczem z Karpatami Krosno zainaugurują dziś nowy sezon w rozgrywkach drugiej ligi siatkarki tarnobrzeskiej Siarki. Na parkiecie pojawi się praktycznie nowa tarnobrzeska drużyna.
  Wychowanka Stali Nowa Dęba Magdalena Mokrzycka, została nową rozgrywającą siatkarek tarnobrzeskiej Siarki, które zainaugurują dziś sezon w drugiej l

  Wychowanka Stali Nowa Dęba Magdalena Mokrzycka, została nową rozgrywającą siatkarek tarnobrzeskiej Siarki, które zainaugurują dziś sezon w drugiej lidze. ©Fot. Marcin Radzimowski

  Po minionym, niezbyt dobrze zakończonym sezonie, wydawało się, że po siatkarkach Siarki zostaną tylko wspomnienia. Na szczęście starania nowego zarządu klubu doprowadziły do tego, że drużyna seniorek nie tylko istnieje, ale jest znacznie silniejsza od tej, która była w minionym sezonie.

  ZMIANA NA ROZEGRANIU

  Na rozegraniu Magdalenę Chorzępę, która wyjechała do Niemiec i Katarzynę Galicę, która spodziewa się dziecka, zastąpi wychowanka Stali Nowa Dęba, Magdalena Mokrzycka. Dołączyła ona do swoich koleżanek dopiero przed kilkoma dniami i w pierwszych meczach mogą być pewne kłopoty z komunikacją naszych zawodniczek na parkiecie.

  - Dziewczęta będą się ze sobą zgrywały podczas spotkań ligowych, innej możliwości nie ma. Mam nadzieję, że nie odbije się to na wynikach, jestem dobrej myśli - mówi szkoleniowiec tarnobrzeskiej drużyny Andrzej Dróbkowski.

  Kibiców Siarki ucieszy informacja, że po rocznej przerwie w Tarnobrzegu znów będzie grała Monika Pusz, która do Siarki przyszła razem z inną dotychczas grającą w MKS Łańcut zawodniczką, Klaudią Szubart. W Siarce została też Ewelina Ryznar, która cały okres przygotowawczy spędziła z drużyną mieleckiej Stali, co na pewno wyjdzie jej na dobre.

  NOWA LIBERO

  W Siarce grać też będzie Paulina Peret, wychowanka mieleckiej Stali, grająca w minionym sezonie w Szóstce Biłgoraj zastąpi na pozycji libero Annę Dudek. Jeśli do tego dodamy, że w Siarce nadal występować będą Honorata Jabłońska-Żak, Anna Surowiec-Zych, Jolanta Jabłońska oraz Małgorzata Wacławczyk, to siła naszej drużyny wydaje się być dość solidna. W Siarce nie zobaczymy już nie tylko Katarzyny Galicy, Magdaleny Chorzępy i Anny Dudek, ale także Anny Janas, Agaty Kubiak oraz Ireny Matejek. Pierwsza z nich wyjeżdża wkrótce na stypendium do Grecji, druga spodziewa się dziecka, a trzecia odeszła do Lechii Sędziszów Małopolski.

  Dzisiejszy mecz Siarki z Karpatami rozegrany zostanie w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Wisła w Tarnobrzegu, początek godzina 18.

  Komentarze (7)

  Wszystkie komentarze (7) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!