Czterogodzinny horror dla mistrzyń z Tarnobrzega

Sebastian Szpak
Wielka radość tarnobrzeskiego zespołu po zwycięstwie w Zagrzebiu
Wielka radość tarnobrzeskiego zespołu po zwycięstwie w Zagrzebiu Marcin Radzimowski
W pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzyń tenisistek stołowych drużyna Dr. Časl Zagrzeg przegrała z Enea Siarką Tarnobrzeg 2:3

Wyniki gier: Xintong Zhou – Li Qian 3:0 (11:6, 11:2, 11:4), Jie Lie – Elizabeta Samara 1:3 (8:11, 11:6, 7:11, 5:11), Yu Fu – Ying Han 2:3 (11:3, 11:8, 4:11, 7:11, 8:11), Xintong Zhou - Elizabeta Samara 3:1 (11:9, 6:11,12:10, 11:9), Jie Li - Li Qian 2:3 (11:5, 9:11, 8:11,12:10, 12:14).

W piątkowym meczu półfinału Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym Chorwacki Ćasl z Enea Siarka Tarnobrzeg.

Drużyna Enea Siarka Tarnobrzeg po wspaniałym czterogodzinnym meczu wygrała w Zagrzebiu z Chorwackim zaspołem Dr. Časl 3:2 w pierwszym półfinału meczu Ligi Mistrzyń.

Mistrzynie Polski mają dużą szansę na trzeci z rzędu występ w finale Champions League. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 7 kwietnia o godzinie 18 w hali widowiskowo-sportowej w Tarnobrzegu.

Rozpoczęło się od porażki Li Qian w pojedynku z Chinką Xintong Zhou. Przy stanie 0:1, Rumunka Elizabeta Samara pokonała Holenderką Jie Lie, a w kolejnym pojedynku Niemka Ying Han przerwała serię zwycięstw Portugalki Yu Fu i Enea Siarka objęła prowadzenie 2:1.

Był to wielce dramatyczny pojedynek. Pierwsze dwa sety wygrała zawodniczka portugalskiego zespołu i wydawało się, że jest już po meczu. A;le kolejne dwie partie padły już łupem Han Ying, która po zdobyciu ostatniego meczu wraz z koleżanki z zespołu, trenerem oraz grupa zawodniczek tarnobrzeskiego klubu bardzo się cieszyli.

W decydującej o losach spotkania piątej grze rywalizowały Li Qian i Jie Lie, a więc koleżanki, zawodniczki, które wspólnie zdobywały brązowe medale Mistrzostw Świata i Europy w deblu. Tym razem były po przeciwnych stronach siatki, ale widowisko było niesamowite. Po znakomitym meczu Li Qian wygrała ostałego piątego seta po cudownej walce 14:12, a dzięki temu zwycięstwu „Małej” drużyna z Tarnobrzega wraca z Chorwacji do domu ze zwycięstwem, które bardzo prżybliza nasza drużynę do finału O takim rezultacie zapewne marzyli kibice, zawodniczki i trener Zbigniew Nęcek.

- Marzyliśmy a takim wyniku. Nasze dziewczyny kolejny raz zagrały na światowym poziomie. One są wielkie i to potwierdziły w tym meczu – cieszył się po spotkaniu trener i menażer tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek.
- W rewanżowym spotkaniu to będzie finał przed finałem. To są zdecydowanie najsilniejsze drużyny w Europie w tym momencie, a powiedziałbym, że nawet na świecie. Dlatego nikt nie może przewidzieć zwycięzcy. Po obu stronach zobaczymy zawodniczki światowej klasy – mówił przed prezydent i właściciel Mistrza Chorwacji Martin-Tino Časl.

Tarnobrzeżanki w przerwały serię 77 wygranych drużyny z Zagrzebia. Jeśli zespół Enea Siarka wygra także w swojej hali, znów powalczy o końcowy triumf w Champions League. Ale już wtedy w roli wielkiego faworyta.
Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w sobote 7 kwietnia w Tarnobrzegu.

W drugim półfinale Mistrz Turcji Bursa Buyukseeiher Belediyesport zmierzy się w niedzielny wieczór z obrończyniami złotego medalu Niemieckim Eistage Berlin, który w dwóch minionych edycjach triumfował w rozgrywkach Champions League.