Kinga Stefańska wygrała mistrzostwa Podkarpacia i poleciła do Kataru

Piotr Szpak
Kinga Stefańska (pierwsza z lewej) wygrała mistrzostwa Podkarpacia i poleciła do Kataru Archiwum prywatne
Tenisistka stołowa Siarki-ZOT Tarnobrzeg Kinga Stefańska wzorowo wywiązała się z roli faworytki rozegranych w Rzeszowie mistrzostw Podkarpacia. Zdobyła złoty medal po czym szybko udała się w drogę w… Kataru.

W finale Kinga pokonała Katarzynę Lach z KKTS Krosno 3:1 (10:12, 11:9, 11:3, 11:8.

Finał rozpoczął się niespodziewanie, bowiem od przegrania przez Kingę pierwszego seta. W kolejnych partiach kapitan mistrzyń Polski nie pozostawiła jednak rywalce żadnych złudzeń dotyczących ewentualnego sensacyjnego zakończenia tego pojedynku.
Wygarnie mistrzostw Podkarpacia oznacza, że Kinga zakwalifikowała się do Indywidualnych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w dniach 3-5 marca w Częstochowie. Nasza zawodniczka po zdobyciu złotego medalu szybko udała się z Rzeszowa do Katowic, skąd w poniedziałek o godzinie 6.10 wyleci do Frankfurtu nad Menem, a stamtąd do katarskiego Doha. Właśnie tak we wtorek rozpoczną się Międzynarodowe Mistrzostwa Kataru.

W imprezie tej zagrają cztery zawodniczki tarnobrzeskiego klubu. Oprócz Kingi będą nimi: Li Qian. Andrea Todorovic oraz Han Ying. Kinga zagra w singlu oraz w deblu mając za partnerkę Serbkę Andeę Todorović. W singlu zagrają także Li Qian oraz Han Ying. Ponadto Li Qian weźmie udział w turnieju gry podwójnej mając za deblowa partnerkę reprezentantkę Holandii Li Jie.
- Występem w Rzeszowie Kinga potwierdziła, że jest wielkim sportowcem. W poniedziałek będzie już w Doha gdzie dołączy do koleżanek. Mam nadzieję, że nie odbije się to na jej sportowej dyspozycji – stwierdził trener i menażer drużyny Siarki-ZOT Tarnobrzeg Zbigniew Nęcek.