Kolejny sukces weterana z Tarnobrzega

Piotr Szpak
Janusz Malarz stanął w Warszawie na drugim stopniu podium
Janusz Malarz stanął w Warszawie na drugim stopniu podium Archiwum prywatne
Janusz Malarz z Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg zajął drugie miejsce w siódmej edycji Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym, która rozegrana została w Warszawie.

Tarnobrzeżanin rywalizował w kategorii wiekowej powyżej 75 lat. W turnieju w fazie grupowej wygrał swoje pojedynki i pokonał 3:1 Mirosława Karczmarczyka z Gdyni oraz Stanisława Janiszewskiego z Warszawy 3:0. W ćwierćfinale pokonał 3:1 Jana Herczucha z Wrocławia, a w półfinale Zdzisława Janana Orzechowskiego z Warszawy 3:2. W finale przegrał 0:3 z Henrykiem Glurą z Bydgoszczy.

W tym turnieju Janusz Malarz, który w przeszłości był zawodnikiem Siarki Tarnobrzeg oraz SHL Kielce zdobył kolejne 230 punktów w ogólnopolskim rankingu weteranów w sezonie 2016/2017, a po po siedmiu turniejach plasuje się na drugiej pozycji.