Li Qian wygrała w stolicy dwa pojedynki nie tracąc w nich...

Li Qian wygrała w stolicy dwa pojedynki nie tracąc w nich nawet seta

Piotr Szpak

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Li Qian wygrała w stolicy dwa pojedynki nie tracąc w nich nawet seta ©Grzegorz Lipiec

W niedzielny meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Stołeczne Centrum Kultury i Sporty Wadowicz przegrało z Siarką Tarnobrzeg 1:3.

(Źródło:
    nowiny24.pl)

Wyniki gier: Katarzyna Nowociń - Andrea Todorović 0:3 (7:11, 7:11, 6:11), Agata Zakrzewska - Li Qian 0:3 (5:11, 1:11, 2:11), Natalia Bąk - Kinga Stefańska 1:3 (13:11, 10:12, 4:11, 3:11), Katarzyna Nowocin - Li Qian 0:3 (5:11, 1:11, 2:11).

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się wręcz sensacyjnie, bowiem Katrzyna Nowociń zasłużenie pokonała w trzech setach słabo grającą Serbkę Andreę Todorović, która rozczarowała pod każdym względem.

Szybko jednak wszystko wróciło do normy, bowiem Li Qian z uśmiechem na ustach pokonała ambitną Agatę Zakrzewską wygrywając drugą partię w rzadko spotykanym w ekstraklasie stosunku 11:1. Najlepszy był trzeci pojedynek dnia, w którym Natalia Bąk zmierzyła się z Kingą Stefańską. Dwa pierwsze sety zakończyły się grą na przewagi. Pierwszego wygrała warszawianka, natomiast drugiego tarnobrzeżanka. Kolejne dwie partie były już bez dramaturgii, bowiem Stefańska pewnie i wysoko ograła rywalkę.

W ostatnim pojedynku dnia Li Qiian nie cała żadnych szans Katrzynie Nowiciń, która mimo porażki zasłużyła na spore pochwały.