Mistrzynie Polski z Tarnobrzega nie dały żadnych szans ekipie z Niemiec

Piotr Szpak
Rumunka Elizabeta Samara zaliczyła udany debiut tarnobrzeskiej drużynie.
Rumunka Elizabeta Samara zaliczyła udany debiut tarnobrzeskiej drużynie. Grzegorz Lipiec
W piątkowym meczu Ligi Mistrzyń tenisa stołowego Siarka-ZOT Tarnobrzeg wygrała z niemieckim TuS BAD Driburg 3:0.

Wyniki gier: Han Ying - Nina Mittelham 3:0 (11:5, 11:6, 11:8), Elizabeta Samara - De Nutte Sarah 3:0 (11:7, 11:7, 11:7), Li Qian – Sophia Klee 3:0 (11:1, 11:2, 11:2).

Rozpoczęło się bardzo uroczyście, od hymnów obu krajów. Pierwszy set pojedynku otwarcia, w którym Han Ying zmierzyła się z Nina Mittelham był bardzo senny za sprawą kiepskiej gry zawodniczki z Driburga. Rozpoczęło się od 3:0 dla Han Ying, która spokojnie wypunktowała ry-walkę. Także od prowadzeni 3:0 grającej w barwach tarnobrzeskiego klubu Niemki rozpoczęła się druga partia. W trzecim se-cie Han Hing miała kłopoty z utrzymaniem koncentracji, byo 5:5 i 8:8, ale wtedy nasza zawodniczka postanowiła zakończyć ten nierówny pojedynek.

W drugiej grze przed tarnobrzeską publicznością zadebiutowała Rumunka Elizabeta Samara, której rywalką była reprezentantka Luksemburga De Nutte Sarach. Pierwszy set pokazał, że będzie to znacznie lepsza gra aniżeli w pierwszym pojedynku. W secie otwarcia Sarah prowadziła 6:5, ale finisz Samary był piorunujący. W drugim secie Samara przegrywała 2:5, ale wtedy stało się coś niewyobrażalnego. Rumunka zdobyła aż siedem punktów z rzędu, objęła prowadzenie 7:5 i spokojnie wygrała. Także w trzecim secie drużynowa mistrzyni Europy z Rumunii była poza zasięgiem zawodniczki niemieckiego klubu.

W trzeciej grze ulubienica tarnobrzeskich kibiców Li Qian stanęła naprzeciwko Sophi Klee. Nikt się chyba wtedy nie spodziewał, ze zawodniczka niemieckiego klubu prezentuje bardzo mizerne umiejętności. W pierwszym secie Li Qian wygrywała 10:0, ale litując się nad rywalką zaserwowała pod stołem i w ten sposób nie doszło do kompromitacji zawodniczki Driburga. „Mała” tą postawą zasłużyła sobie na nagrodę fair play.

W sobotę o godzinie 18 drużyna Siarki-ZOT Tarnobrzeg zainauguruje rozgrywki ekstraklasy meczem z ATS Białystok.