Mistrzynie z Tarnobrzega pokonały wicemistrzynie z Sochaczewa

Piotr Szpak
Li Qian kolejny raz zaprezentowała grę na wysokim poziomie.
Li Qian kolejny raz zaprezentowała grę na wysokim poziomie. Grzegorz Lipiec
W rozegranym awansem niedzielnym meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet drużyna SKTS Sochaczew przegrała z Siarką-ZOT Tarnobrzeg 0:3.

kod wideo:

Wyniki gier: Katarzyna Grzybowska-Franc - Wiktoria Pawłowicz 2:3 (11:8, 11:7, 7:11, 3:11, 5:11), Agata Pastor-Gołda - Li Qian 0:3 (6:11, 4:11, 5:11), Dong Rui Fang - Kinga Stefańska 0:3 - walkower, krecz Dong Rui Fang po kontuzji.

W niedzielny wieczór niespodzianki nie było i drużyna z Tarnobrzega pewnie pokonała rywalki kontynuując zwycięską passę.
Rozpoczęło się od pojedynku reprezentantki Polski Katarzyny Grzybowskiej-Franc z Białorusinką Wiktorią Pawłowicz. Kibice oczekiwali zwycięstwa swojej zawodniczki i gorącą ją dopingowali. Wrzawa na trybunach robiła się większa z każdą minutą, bowiem Grzybowska Franc grała kapitalnie.

Pierwszego seta reprezentantka Polski grająca w sochaczewskiej drużynie wygrała do ośmiu, w drugiej partii zwyciężyła do siedmiu. Było 2:0, ale nie był to koniec emocji. Białorusinka nie na darmo jest byłą mistrzynią Europy i nie z takich opresji wychodziła obronną ręką. Trzeciego seta Pawłowicz wygrała do siedmiu, a w czwartej partii rozbiła zawodniczkę miejscowej drużyny pokonując ją do trzech. Kibice liczyli, że Grzybowska -Franc podejmie jeszcze walkę i wygra decydującego piątego seta, ale ich nadzieje szybko okazały się płonne. Piątą partię Pawłowicz wygrała do pięciu i stało się jasne, że trwająca ponad pięć lat zwycięska seria tarnobrzeskiej drużyny w rozgrywkach ekstraklasy będzie kontynuowana. Szybko okazało się to rzeczywistością.

W drugiej grze wieczoru teoretycznie najsłabsza w sochaczewskiej drużynie Agata Pastor-Gołda stawiła czoła najlepszej zawodniczce naszego kraju Li Qian. Mała ani myślała ulgowo potraktować swoją rywalkę, wygrała w trzech krótkich setach i na tym emocje w niedzielny wieczór się zakończyły, bowiem w trzeciej grze do stołu miały podejść Kinga Stefańska oraz posiadająca Polskie obywatelstwo urodzona w Chinach Dong Rui Fang. Niestety, kontuzja uniemożliwiła zawodniczce sochaczewskiego klubu grę i skończyły się emocje.

Meczem tym tarnobrzeska drużyna zakończyła pierwszą rundę rozgrywek ekstraklasy. Druga runda rozpocznie się w sobotę 7 stycznia. Piotr Szpak