Mistrzynie z Tarnobrzega znów wygrały

Piotr Szpak
Kinga Stefańska po pięciosetowym pojedynku pokonała Dong rui Fang.
Kinga Stefańska po pięciosetowym pojedynku pokonała Dong rui Fang. Grzegorz Lipiec
W rozegranym awansem niedzielnym meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet drużyna Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego Sochaczew przegrała z Siarką-ZOT Tarnobrzeg 0:3.

Wyniki: Katarzyna Grzybowska-Franc - Wiktoria Pawłowicz 1:3 (10:12, 9:11, 11:8, 7:11), Julia Ślęzak - Elizabeta Samara 0:3 (6:11, 4:11, 6:11), Dong Rui Fang - Kinga Stefańska 2:3 (4:11, 9:11, 11:6, 11:4, 7:11).

W sobotę tarnobrzeska drużyna pokonała 3:0 we własnej hali Bronowiankę Kraków, a w niedzielę w takim samym stosunku wygrała z SKTS Sochaczew.

Sochaczewianki już od wielu lat nie mogą wygrać z tarnobrzeskim zespołem, nie wygrały także i tym razem. Pierwsza gra, w której reprezentantka Polski Katarzyna Grzybowska-Franc zmierzyła się z Białorusinką Wiktorią Pawłowicz stała na dobrym poziomie. Wiktoria wygrała pierwszego seta na przewagi i to był bardzo ważny moment spotkania. W drugiej grze Rumunka Elizabeta Samara pokonał w trzech setach Julię Ślęzak, a najciekawszy był pojedynek dwóch rutynowanych zawodniczek Dong Rui Fang z Kingą Stefańską.

Po czterech setach pełnych ataków był remis, więc o wszystkim decydowała ostatnia partia. Kinga objęła w niej prowadzenie 3:1, 6:4 i spokojnie dowiozła przewagę do zakończenia seta.

Teraz przed naszymi zawodniczkami trochę przerwy od grania. Wyjątek stanowi Kinga Stefańska, która w najbliższą sobotę i niedzielę jako jedyna zawodniczka tarnobrzeskiego klubu zagra w Grand Prix Polski, który rozegrany zostanie w Gdańsku.

Kolejny mecz ekstraklasy nasza drużyna rozegra 19 listopada kiedy to we własnej hali zmierzy się z Wanzl Nadarzyn.