Rewelacyjna gra tenisistki stołowej Han Ying w Katarze

Piotr Szpak
Han Ying w pięknym stylu pokonała Japonkę.
Han Ying w pięknym stylu pokonała Japonkę. Grzegorz Lipiec
W pierwszej swojej grze podczas rozgrywanego w Katarze finałowego turnieju World Tour ITTF tenisista stołowa Siarki-ZOT Tarnobrzeg Han Ying wygrała z Japonką Mimą Ito 4:2 (8:11, 11:9, 11:8, 11:2, 6:11, 11:5).

Pierwszy set piątkowego spotkania nasza zawodniczka przegrała do ośmiu, ale w drugiej partii zaczęła łapać odpowiedni rytm gry. Od stanu 0:2 Han Ying zdobyła trzy punkty z rzędu, ale Ito doprowadziła do stanu 3:3. Na więcej grająca w tarnobrzeskiej drużynie Niemka już swojej rywalce nie pozwoliła.

Podobnie jak druga partia także trzeci set dla Han Ying rozpoczął się nie pomyślnie. Przegrywała w nim 1:3, zdołała jednak doprowadzić do remisu 5:5. Ito uciekła jednak naszej zawodniczce na 8:6, ale od tej pory Han Ying zagrała świetnie zdobywając pięć punktów z rzędu i wygrywając seta. Czwarta partia była już popisem Han Ying, która wygrywała 9:1 by pokonać rywalkę 11:2.

Piatego seta Japonka rozpo-częła jak natchniona, prowadziła 4:0 i choć później Han Ying zniwelowała stratę do punktu to jednak Japonka wygrała do sześciu. Szósta partia do stanu 3:2 dla Han Ying była wyrównana, ale później już dominacja Niemki była wyraźna.
W ćwierćfinale rywalką Han Ying będzie numer jeden na świecie Chinka Ding Ying.