Rewelacyjny występ niepełnosprawnych tenisistów stołowych z Tarnobrzega

Piotr Szpak
Tenisiści stołowi Jeziora Tarnobrzeg zaliczyli udany występ w Gdańsku
Tenisiści stołowi Jeziora Tarnobrzeg zaliczyli udany występ w Gdańsku Archiwum klubowe
Aż osiem razy zajmowali miejsca na podium w rozegranych w Gdańsku zawodach Grand Prix Polski Grand Niepełnosprawnych tenisiści stołowi Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg.

W Centrum Polskiego Związku Tenisa Stołowego imienia Andrzeja Grubby gdzie rozgrywano zawody, w turnieju indywidualnym zwyciężył Krzysztof Żyłka, a drugie miejsca w swoich klasach zajmowali: Paweł Włodyka, Maciej Nalepka oraz Paweł Mazuryk. Z kolei na trzecich miejscach plasowali się: Jerzy Zajdel, Janusz Cha-mot, Mariusz Matejek oraz Piotr Sokalski. Natomiast debiutant w barwach tarnobrzeskiego klubu Antoni Biedziuk uplaso-wał się na wysokim piątym miejscu.

Świetny występ w klasie startowej 4 uzy-skał Krzysztof Żyłka, pokonał on wszystkich przeciwników w fazie grupowej. W półfinale wygrał z Robertem Hermanem ze Startu Gorzów Wielkopolski 3:0, a w finale zwyciężył kolegę z reprezentacji Rafała Lisa (Szansa Start Gdańsk) 3: 1 (11:9, 9:11, 11:8, 11:6).

- Turniej w Gdańsku to ogromny sukces i kolejne zawody, z których wracamy po-kaźną liczbą miejsc na podium, a nasz sukces jest doskonałą promocją Tarnobrzega na arenie krajowej – stwierdził pre-zes tarnobrzeskiego klubu Rajmund Zięba.

Kolejne zawody, w których będą rywalizowali zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg to zaplanowane na dni 6-9 maja w Lasko Międzynarodowe Mistrzostwa Słowenii, natomiast w dniach czerwca odbędzie się w Gdańsku II Turniej Grand Prix Polski.

(Dostawca: x-news)