Tarnobrzeskie Centrum Tenisa Stołowego już działa

  Tarnobrzeskie Centrum Tenisa Stołowego już działa

  Zdjęcie autora materiału

  Grzegorz Lipiec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trener Siarko-ZOT Zbigniew Nęcek prezentuje Tarnobrzeskie Centrum Tenisa Stołowego.
  1/13
  przejdź do galerii

  Trener Siarko-ZOT Zbigniew Nęcek prezentuje Tarnobrzeskie Centrum Tenisa Stołowego. ©Grzegorz Lipiec

  We wtorkowe popołudnie uroczyście zainaugurowano działalność Tarnobrzeskiego Centrum Tenisa Stołowego. Trener Siarki-ZOT Tarnobrzeg Zbigniew Nęcek marzył o takim miejscu.
  We wtorkowe popołudnie w holu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uroczyście otworzono Tarnobrzeskie Centrum Tenisa Stołowego. Gościem specjalnym był europoseł Tomasz Poręba. - Oby to był początek tworzenia systemu, dzięki któremu polski tenis stołowy będzie na topie - powiedział europoseł z Podkarpacia.

  Pod okiem trenerów dzieci i młodzież mają okazję poznawać tajniki tenisa stołowego. Do dyspozycji jest sześć stołów, a hol został przystosowany do tej dyscypliny sportu. Jest między innymi maszyna dzięki której można uczyć się poprawnych uderzeń. To miejsce ma być otwarte dla każdego. Pomysłodawcą takiego miejsca był trener Siarki-ZOT Tarnobrzeg Zbigniew Nęcek.

  - Po wielu naszych meczach na których bywało sporo dzieci wraz z rodzicami, słyszałem pytania, gdzie w Tarnobrzegu można pograć w tenisa stołowego, potrenować pod okiem instruktorów. Oprócz naszej małej sali nie było do tej pory takiego miejsca. Teraz to się zmienia i tutaj kieruje ukłony w stronę firma Enea oraz PZU, które wsparły naszą inicjatywę. Dziękuję także europosłowi Tomaszowi Porębie, który także nam pomógł w realizacji marzeń - przyznał na początku konferencji prasowej Zbigniew Nęcek.

  - Już 25 lat temu chciałem w Tarnobrzegu stworzyć Centrum Przygotowań Olimpijskich. Było blisko, ale ostatecznie działacze Polskiego Związku Tenisa Stołowego stwierdzili, że Kraków jest lepszym rozwiązaniem. Drużynowo zdobyliśmy kiedyś wicemistrzostwo Europy i mówiłem wtedy aby stworzyć system na mistrza. Też się nie udało. Moja kariera trenerska kiedyś się skończy i chciałbym coś zostawić po sobie w miejscu, które stało mi się bliskie. To Centrum jest krokiem do przodu, myśleniem na przyszłość. Kiedyś Kinga Stefańska zostanie trenerką i to być może lepszą niż ja. Tak samo Li Qian, która marzy o Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku, a potem pewnie skończy karierę. To wszystko jest właśnie z myślą o stworzeniu systemu szkoleniowego - opowiadał.

  W dniach 27-29 września trwa Enea-Festiwal Tenisa Stołowego, czyli kolejne pionierskie przedsięwzięcie menedżera Siarki-ZOT. Projekt, którego realizacja była możliwa dzięki współpracy z firmą Enea S.A. ma za zadanie popularyzować dyscyplinę wśród maluchów oraz nieco starszych dzieci i młodzieży.

  Te wszystkie wydarzenia zbiegają się także z rozpoczęciem zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach projektu z Fundacją PZU. Przez trzy dni przy stołach rywalizować będą dzieci ze szkół podstawowych - 27 września, młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych - 28 września, aż wreszcie 29 września Siarkę-ZOT odwiedzi kilkuset przedszkolaków!

  To nie jest koniec atrakcji. Stoły będą także do dyspozycji przed i w przerwie meczu Ligi Mistrzyń z TUS Bad Driburg (początek: godzina 18).

  Sportowy program z gościem Michałem Bartusikiem:

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Zobacz koniecznie:

   Atak nożownika w Stalowej Woli [RAPORT]

   Atak nożownika w Stalowej Woli [RAPORT]

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent