Tenisistki stołowe Siarki-ZOT Tarnobrzeg wygrały we Francji!

Piotr Szpak
Grająca w naszej drużynie Rumunka Elizabeta Samara zdobyłą decydujący o zwycięstwie Siarki-ZOT Tarnobrzeg punkt. Grzegorz Lipiec
W piątkowym meczu Ligi Mistrzyń tenisa stołowego kobiet mistrzynie Francji CP Lyossis Lille przegrały z Siarką-ZOT Tarnobrzeg 1:3.

Wyniki gier: Khetuan Tamowlan - Han Ying 0:3 (3:11, 7:11, 4:11), Bernadette Szocs - Elizabeta Samara 3:1 (12:19, 8:11, 16:14, 11:7), Le Lanic Agnes - Li Qian 0:3 (8:11, 1:11, 4:11), Khetuan Tamowlan – Elizabeta Samara 1:3 (9:11, 8:11, 11:9, 11:6).

W pierwsze grze Han Ying stanęła naprzeciwko reprezentantki Tajlandii Khetuan Tamowlan już pierwszy set pokazał, która z nich będzie rządziła. Zawodniczka klubu z Lille tylko w drugiej partii podjęła walkę z Han Ying, która nie dała rywalce żadnych szans.

W drugiej grze do stołu podeszły dwie reprezentantki Rumunii Bernadette Szocs oraz grająca pierwszy sezon w tarnobrzeskiej drużynie Elizabeta Samara. Szocs uciekła naszej zawodnicze na pięć punktów (8:3) i Samara doprowadziła do stanu 10:10, ale ostatni głos należał do zawodniczki z Lille. Drugiego seta Samara rozpoczęła od 4:2 i doprowadziła do wyrównania pojedynku. Jednak w trzeciej partii Szocs wygrywała już 7:4, ale zdołała doprowadzić do remisu po 10 i po chwili miała setbola. Niestety, po dramatycznej końcówce Szosc była górą. W czwartym secie Szocs wygrywała 8:2, ale Samara zdobyła pięć punktów z rzędu. Zrobiło się 8:7, ale na więcej Elizabety nie było już stać.

W kolejnej grze reprezentantka Francji Le Lannic Agnis zmierzyła się z naszą Li Qian. Pierwszy set był niezwykły. Do stanu 8:8 żadnej z zawodniczek nie udało się uzyskać dwupunktowej przewagi. Wtedy nasza „Mała” pokazała klasę zdobywając trzy „oczka” z rzędu. W drugiej partii Li Qian wręcz zdemolowała rywalkę zwyciężając do jednego! Trzeci set też był bez historii.

Do czwartej gry wieczoru podeszły Khetuan Tamowlan oraz Elizabeta Samara. Pierwszy set zakończył się wygraną Samary, ale po wyrównanej grze. Pierwszy punkt trzeciej partii zdobyła reprezentantka Tajlandii, ale później rządziła już Rumunka odejmując prowadzenie 3:1 i 4:2. Tamowlan jednak nie odpuściła, było 5:6 i 8:9. Rumunka jednak była górą. W trzecim secie Samara wygrywał już 9:8, ale przegrała do dziewięciu. W czwartej partii Samara już dopięła swego.

1. Siarka-ZOT Tarnobrzeg 2 4 6:1
2. CP Lissois Lille 1 0 1:3
3. Tus Bad Driburg 1 0 0:3

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra 24 listopada w Niemczech, gdzie zmierzy się w Tus Bad Driburg. W piątek 1 grudnia o godzinie 18 w Tarnobrzegu mistrzynie Polski rozegrają rewanż z drużyną z Lille.

(Źródło:vivi24)