Tenisistki stołowe Siarki-ZOT Tarnobrzeg wygrały z Bronowianką Kraków

Piotr Szpak
Rumunka Elizabeta Samara pewnie pokonała Joannę Kiedrowską
Rumunka Elizabeta Samara pewnie pokonała Joannę Kiedrowską Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu ekstraklasy Siarka-ZOT Tarnobrzeg wygrała z Bronowianką Kraków 3:0.

Wynik gier: Elizabeta Samara – Joanna Kiedrowska 3:0 (11:5, 11:6, 11:3), Andrea Todorović - Dominika Wołowiec 3:1 (7:11, 11:5, 11:4, 11:7), Kinga Stefańska - Zhao Ziyi 3:2 (11:3, 9:11, 11:5, 8:11, 16:14).

Rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami, bowiem Rumunka Elizabeta Samara bez straty seta pokonała Joannę Kiedrowską. Krakowianka, choć bardzo się starała nie była w stanie pokonać rywalki.

Więcej emocji było w pojedynku Andrei Todorović z Dominika Wołowiec. Grająca w tarnobrzeskim zespole Serbka przegrała partię otwarcia, ale później już realizując założenia taktyczne trenera Zbigniew Nęcka wygrał kolejne trzy sety.

Zdecydowanie najlepsza grą meczu był trzeci i jak się okazało ostatni pojedynek, w którym Kinga Stefańska zmierzyła się z Chinką Zhao Ziyi, która dopiero 31 lipca skończy 14 lat. To wielki talent o czym mogła się przekonać doświadczona Stefańska. Po czterech setach było 2:2 i o wszystkim musiała zadecydować piąta gra pojedynku. W niej emocje były niebywałe, ale ostatecznie doświadczenie Kingi wzięło górę i pokonała ona nastolatkę po ciężkim boju.

Dużo trudniejsze zadanie stanie przed tarnobrzeską drużyną w niedzielny wieczór, kiedy to mistrzynie Polski zmierzą się w wyjazdowym meczu z drużyną Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego. Początek o godzinie 17.

(Źródło:gk24.pl)