Wicemistrzynie Polski były bezradne w Tarnobrzegu

Piotr Szpak
Li Qian w pięknym stylu pokonała reprezentantkę Polski Katarzynę Grzybowską-Franc Grzegorz Lipiec
W czwartkowym meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Siarka-ZOT Tarnobrzeg pokonała 3:0 drużynę Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego.

Wyniki gier: Li Qian – Katarzyna Grzybowska-Franc 3:1 (9:11, 11:7, 11:5, 11:3) Wiktoria Pawłowicz – Agata Pastor-Gołda 3:0 (11:7, 11:7, 11:4) Todorovic Andrea – Dong Rui Fang 3:1 (11:9, 11:9, 8:11, 11:9).

Mecz mistrzyń Polski z Tarnobrzega z wicemistrzyniami z Sochaczewa nie przysporzył spodziewanych emocji, bowiem gospodynie wygrały nadspodziewanie łatwo.

Już w pierwszej grze spotkania doszło do rewanżu za niedawno rozegrane w Częstochowie indywidualne mistrzostwa Polski w których Li Qian w siedmiu setach pokonała reprezentantkę naszego kraju Katarzynę Grzybowską-Franc, tym razem w czterech setach. Pierwszą partię „Mała” przegrała do dziewięciu, ale w trzech kolejnych była już górną odnosząc efektowne i w pełni zasłużone zwycięstwo. W drugiej grze Białorusinka Wiktoria Pawłowicz szybko i efektownie rozprawiła się z Agatą Pastor-Gołdą.

W trzeci pojedynku Serbka Andrea Todorović w czterech interesujących setach pokonała doświadczoną Dong Rui Fakt.
Był to ostatni mecz rundy zasadniczej. Rozgrywki play off rozpoczną się 19 kwietnia.