Amy Johnson – kim była bohaterka Google Doodle? 1 lipca bohaterką Google Doodle jest Amy Johnson. Kim była Amy Johnson? Czym zasłynęła Amy Johnson?

AMY JOHNSON – GOOGLE DOODLE 1 LIPCA 2017

Amy Johnson urodziła się w 1903 roku. Była angielską pilotką. Zginęła 5 stycznia 1941. Wikipedia donosi, że podczas II wojny światowej wstąpiła do kobiecej jednostki transportowej Air Transport Auxiliary, dostarczającej samoloty z fabryk do jednostek RAF. 5 stycznia 1941, pilotując samolot Airspeed Oxford do lotniska Kidlington koło Oksfordu, zaginęła.

Okoliczności jej śmierci nie są do końca jasne. Uznano, że zgubiła się we mgle i gdy skończyło się paliwo, wyskoczyła ze spadochronem i utonęła, po czym samolot jej rozbił się w ujściu Tamizy. Nigdy nie odnaleziono jej ciała.

KIM BYŁA AMY JOHNSON?

Sławę przyniósł jej lot z Wielkiej Brytanii do Australii w 1930, którego podjęła się jako pierwsza kobieta. Wystartowała 5 maja 1930 z Croydon, a ukończyła rajd 24 maja, lądując w Darwin po przebyciu 11 000 mil. Mimo że nie pobiła 15-dniowego rekordu tej trasy, witano ją jak gwiazdę.

Jak piszą twórcy: „Doodle to zabawne, zaskakujące, czasem spontaniczne zmiany nakładane na logo Google, które mają podkreślać wagę dni wolnych, rocznic oraz zasług słynnych artystów, pionierów i naukowców”. Pomysł narodził się w 1988 roku.

ZOBACZ TEŻ