Kamil Bahar i Jola Wilczek jadą do Włoch walczyć o karierę

Jest pierwszym ciemnoskórym modelem, który wygrał polską edycję The Look Of The Year. Urodził się w Polsce, ale ma afrykańskie korzenie. Kamil Bahar z Poznania, bo o nim mowa, w piątkowy wieczór świętował w Łodzi zdobycie tytułu najlepszego modela w Polsce. Razem z nim do wielkiego świata mody wkroczyła Jola Wilczek z Raciborza.

To dwójka finalistów polskiej edycji The Look Of The Year, której gala odbyła się w Centrum Promocji Mody w Łodzi. Organizatorem konkursu jest łódzka agencja Igo-Art.

Na castingach przed półfinałami pojawiły się tłumy młodych osób, które chciały rozpocząć lub rozwinąć karierę w świecie mody. Dalej przeszli tylko najlepsi. O tytuł The Look Of The Year rywalizowało ostatecznie dwudziestu uczestników z całej Polski. Niektórzy stawiali pierwsze kroki na wybiegu, inni liczyli, że udział w konkursie otworzy im drzwi do większej kariery.

Gala konkursu była prawdziwym widowiskiem wizualno-dźwiękowym z domieszką pokazu mody. Kandydaci do tytułu zaprezentowali się w jesiennych kolekcjach znanych projektantów między innymi: duetu Paprocki & Brzozowski, Mariusza Przybylskiego, Marty Kuszyńskiej, Jarosława Ewerta, Natashy Pavluchenko, Andrzeja Fodera czy marki Male-Me. Jej twarzą został Rober Kapica, ubiegłoroczny zwycięzca konkursu i jednocześnie zwycięzca światowej edycji TLOTY we Włoszech. To tam o równie duży sukces pojadą walczyć tegoroczni finaliści. Czy im się uda, dowiemy się za miesiąc.

A szanse mają ogromne, bo najlepszych z najlepszych wybrało jury, które na modelingu zna się szczególnie. Uczestników oceniały gwiazdy, a wśród nich Ada Fijał, Rafał Maślak, Kamila Szczawińska, Kamil Pawelski czyli „Ekskluzywny Menel”, projektanci, w których kreacjach pokazali się uczestnicy czy obecna miss Polonia Izabella Krzan i Marcelina Zawadzka. Galę finałową poprowadził stworzony do tej roli Olivier Janiak.

Kim są finaliści? Kamil to 20-letni model, którego inspiruje Tyson Beckford, uważany za jednego z najlepszych modeli na świecie. Poza modelingiem interesuje się sportami sylwetkowymi i piłką ręczną. Jola to rówieśniczka Kamila i studentka Uniwersytetu Opolskiego. Jej pasją jest taniec, a gwiazdą, która ją najbardziej inspiruje- Kasia Struss.