Dziura na rynku w Katowicach? Nie, to niezwykła grafika 3D. Namalowany na płycie Rynku obraz przedstawia wnętrze ziemi. W naszym regionie to pierwsze takie dzieło. A na świecie? Edgar Mueller, Julian Beever, Manfred Stader, Eduardo Relero i Kurt Wenner to najsławniejsi artyści uliczni tworzący obrazy w technice 3D. Ich dzieła potrafią zapierać dech w piersiach. W galerii znajdziecie Państwo przykłady najlepszych prac. Warto zobaczyć!

Wybraliśmy dla Was pięciu, naszym zdaniem, najlepszym artystów ulicznych tworzących iluzje 3D. Ci ludzie osiągnęli perfekcję w tworzeniu złudzenia głębi na całkowicie płaskiej powierzchni. Kim są wyróżnieni artyści? Przybliżmy ich sylwetki.

CZYTAJCIE TEŻ:
Niezwykła grafika 3D na rynku w Katowicach robi wrażenie

Edgar Muller to 49-letni malarz z Niemiec, który wśród artystów ulicznych jest już prawdziwym guru. Jego prace cechuje ogromny rozmach. Jedną z najpopularniejszych jest Ice Age przedstawiająca ogromny lodowiec.

Julian Beever to brytyjski artysta specjalizujący się w malunkach na chodnikach. Tematem jego prac najczęściej są ludzie w otoczeniu nienaturalnie wielkich przedmiotów. Najbardziej charakterystyczny obraz przedstawia ogromną butelkę coca-coli.

Zobacz galerię

Eduardo Relero to Argentyńczyk mieszkający obecnie w Hiszpanii. Ten artysta znany jest przede wszystkim z prac inspirowanych aspektami życia społecznego z mocnym zacięciem ironicznym i satyrycznym.

Kurt Wenner to Amerykanin z Kalifornii. Jego prace zazwyczaj ukazują wydarzenia biblijne i akcenty religijne.

Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ

Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?

Zawalił się dom w Dębieńsku

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.