Wspólne spędzanie czasu z rodzicami jest dla dziecka ogromnie ważne. W długie, zimowe wieczory ograniczamy się zazwyczaj do domowej zabawy, czytania książek czy gier. Jednak nadchodzące lato, coraz dłuższe i cieplejsze dni są doskonałą okazją, by wyjść z domu i spędzić wspólny czas bardziej aktywnie.

Uprawianie sportu przynosi ogromne korzyści zarówno dziecku, jak i rodzicom. Maluchy uczą się współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, dyscypliny, wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości, przestrzegania określonych zasad, umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami, porażkami, trudnymi sytuacjami czy drobnymi kontuzjami.

Zobacz galerię

Wszystko to sprawia, że nasze dziecko będzie lepiej radziło sobie w szkole, w relacjach z rówieśnikami, a później w dorosłym życiu. Sport bowiem nie tylko wzmacnia ciało, ale i psychikę, sprawiając że maluchy łatwiej radzą sobie z emocjami a ich poczucie własnej wartości i wiara w siebie znacznie wzrastają.

Zdrowie

Ruch jest również ogromnie ważny dla prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci. Dotlenia organizm, wzmacnia kości i mięśnie, buduje kondycję, pozwala zachować prawidłową masę ciała. Jest doskonałym sposobem na rozładowanie energii, która rozpiera nasze maluchy.

Czytaj także: Czy kemping to dobry pomysł na rodzinne wakacje?

Nie zapominajmy, że decydując się na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem, robimy też przysługę sobie. Wysiłek fizyczny niweluje stres, zmęczenie, ból, poprawia samopoczucie i samoocenę, relaksuje, wpływa pozytywnie na wydolność układu krążenia, zmniejszając ryzyka wystąpienia chorób wieńcowych.

Radość

Endorfiny wydzielane przez nasz organizm w trakcie wysiłku fizycznego dostarczają mnóstwo pozytywnej energii, zadowolenia, radości.

Sport uprawiany razem z dzieckiem jest doskonałą okazją do nawiązania dodatkowej więzi, poznania, zrozumienia, zbudowania wzajemnego zaufania. Wspólne przeżycia łączą, a radość ze spędzonego z rodzicami czasu jest dla naszych dzieci dodatkową nagrodą.

Zobacz, jakie sporty najlepiej uprawiać razem z dziećmi

Zobacz galerię

Zobacz także: Jak wychować szczęśliwe dziecko?