Festiwal Filmowy w Gdyni 2017. Dla kogo Złote Lwy? Gwiazdy...

  Festiwal Filmowy w Gdyni 2017. Dla kogo Złote Lwy? Gwiazdy typują faworytów [WIDEO]

  Kamila Glińska

  Telemagazyn.pl

  Aktualizacja:

  Telemagazyn.pl

  Festiwal Filmowy w Gdyni 2017. Dla kogo Złote Lwy? Gwiazdy typują faworytów [WIDEO]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Karolina Misztal

  Złote Lwy podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostaną rozdane w sobotę, 23 września. Które filmy mają największe szanse na nagrody? Swoich faworytów wskazują gwiazdy!
  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca rodzimą kinematografię. Istnieje od 1974 roku, do roku 1986 FPFF organizowany był w Gdańsku, następnie jego siedzibą stała się Gdynia, a centrum festiwalowym - Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej.

  Najważniejszymi nagrodami Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych są Złote Lwy i Srebrne Lwy. Przyznawane są przez międzynarodowe Jury Konkursu Głównego i należą do najcenniejszych nagród polskiej branży filmowej.
  W ubiegłym roku główna nagroda trafiła do filmu "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego. Podczas 42. FPFF o Złote Lwy walczy 17 produkcji. Które z nich są faworytami gwiazd, przyjeżdżających do Gdyni?

  - Bardzo pozytywnie poruszył mnie film "Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc - wskazuje Magdalena Cielecka. - Widziałam "Twój Vincent" - piękne dzieło, ale to jest przykład filmu, przy którym potrzeba czasu, aby wejść w ten świat* - mówi natomiast Kamila Kamińska. - Nie widziałem jeszcze wszystkich filmów, więc nie mogę mówić o faworytach, bo to byłoby nie fair - zaznacza Juliusz Machulski, którego "Volta" także znalazła się w Konkursie Głównym.  Zobacz galerię

  Zobacz koniecznie:

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo