"Filmowo na bank" - finał akcji charytatywnej na festiwalu...

  "Filmowo na bank" - finał akcji charytatywnej na festiwalu filmowym w Gdyni [WIDEO]

  Karolina Kruszewska

  Telemagazyn.pl

  Aktualizacja:

  Telemagazyn.pl

  "Filmowo na bank" - finał akcji charytatywnej na festiwalu filmowym w Gdyni [WIDEO]
  1/8
  przejdź do galerii
  "Filmowo na bank" to konkurs skierowany do dzieci, którego finał odbył się podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zobacz naszą relację z tego wydarzenia.
  Podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni odbywa się wiele akcji towarzyszących. W tym roku jednym z takich wydarzeń był konkurs dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych zorganizowany przez PKO Bank Polski. Zadaniem młodych uczestników było przygotowanie plakatu inspirowanego hasłem całej akcji - "Filmowo na bank". Finalnie prace sześciu laureatów zostały przerysowane przez artystę, Andrzeja Pągowskiego.


  Zwyciężczynią konkursu została 11-letnia Anna Grubba.

  - Było sporo fajnych prac, no i ta praca, która mnie urzekła. Bardzo prosto i plakatowo Ania ujęła tę instytucję, która dużo serca wkłada po to, żeby pomóc filmowi - mówi Andrzej Pągowski o laureatce. - To była pierwsza nagroda, bezapelacyjnie - nie miał wątpliwości artysta, który w swoim portfolio ma przeszło tysiąc plakatów filmowych, czy teatralnych.

  - Nie sądziliśmy, że Ania wygra, myśleliśmy że będą ładniejsze prace - skromnie przyznała Julia, która wspierała 11-letnię Anię podczas uroczystej gali, na której został rozstrzygnięty konkurs.

  Zobaczcie nasz reportaż z finału akcji charytatywnej "Filmowo na bank"  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo