"Ptaki śpiewają w Kigali". Jowita Budnik o wyjątkowym...

  "Ptaki śpiewają w Kigali". Jowita Budnik o wyjątkowym przesłaniu filmu

  Kamila Glińska

  Telemagazyn.pl

  Telemagazyn.pl

  Jowita Budnik gra jedną z głównych ról kobiecych w filmie "Ptaki śpiewają w Kigali" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Obraz znalazł się w Konkursie Głównym 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.
  "Ptaki śpiewają w Kigali" to obraz psychologicznych konsekwencji ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku, zmieniający się we wspaniałą, dramatyczną, ale pełną nadziei i zaskakująco aktualną opowieść o życiu i sensie życia naznaczonego traumą.

  Ostatni film duetu Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze został zakwalifikowany do Konkursu Głównego tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni. Bohaterkami są Claudine Mugambira (Eliane Umuhire) - cóka cenionego rwandyjskiego ornitologa oraz polska ornitolog Anna Keller (Jowita Budnik), która przez lata prowadziła w Afryce badania na sępach, a teraz pomaga uciec Claudine do Polski. - To relacja, w której dużo więcej dzieje się poza słowami niż w słowach - wskazuje Jowita Budnik.

  Aktorka zaznacza też, że mimo trudnych tematów, jakie porusza film, na "Ptaki śpiewają w Kigali" może iść każdy. - Może on nie jest najłatwiejszy, ale jest ważny i myślę, że to jest film, który skłoni do myślenia i zadawania sobie pytań - mówi Budnik.


  Zobacz koniecznie:

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo