Asy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zaczarowany Ogród w Śladkowie MalymZaczarowany Ogród w Śladkowie Malym - nasz as kierZaczarowany Ogród znajduje sie w Śladkowie Malym przy trasie z Buska-Zdroju
  1/5
  przejdź do galerii

  Zaczarowany Ogród w Śladkowie Malym
  Zaczarowany Ogród w Śladkowie Malym - nasz as kier  Zaczarowany Ogród znajduje sie w Śladkowie Malym przy trasie z Buska-Zdroju do Chmielnika. Miniskansen, w którym jest sto drewnianych figur ludzi, aniolów, diablów i zwierząt mozna zwiedzac i fotografowac za darmo.

  Niezwykla galeria pod golym niebem to dzielo Barbary i Tadeusza Buczynskich, wlaścicieli gospodarstwa, na terenie którego prezentowane są figury. Jak przyznają gospodarze, cieszy sie ona duzą popularnością wśród turystów, którzy chetnie zatrzymują sie tu w podrózy, by choc na chwile przenieśc sie w bajkową kraine. Postaci bowiem stoją w kregu tuz przy szosie, budząc zainteresowanie przejezdnych. Goście odwiedzający Zaczarowany Ogród mogą takze wpisac sie do ksiegi pamiątkowej.

  Malzenstwo Buczynskich projektuje i tworzy te galerie, aby pokazac, ze mozna zrobic coś z niczego i ze artysta moze istniec bez komercyjnych instytucji. Pani Barbara projektuje te niezwykle postaci, a ich wykonawcą jest glównie pan Tadeusz.

  Swoje artystyczne dziela wykonują doslownie „z niczego”. Powstają one bowiem z materialów nikomu juz niepotrzebnych: resztek drewna, szmatek i galganków, które kupują lub dostają od znajomych. Anioly z wielkimi skrzydlami, rogate diably, postaci kobiet, mezczyzn, dzieci i zwierząt, ubrane w najdziwniejsze stroje z róznych epok zdają sie tanczyc w zaczarowanym kregu i uczestniczyc w niezwyklym widowisku. Po kilku miesiącach wystawiania ich na lące, te niezwykle, bajkowe figury wedrują do muzeum lub stalej galerii w Warszawie lub Krakowie. Wtedy dopiero niektóre z nich mogą byc sprzedane.

  Źródło: Echo Dnia Świętokrzyskie - Asy

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!