Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uroczyste otwarcie ekopracowni Odnawialnych Źródeł Energii w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Przecięcie wstęgi na otwarcie ekopracowni Odnawialnych Źródeł Energii w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.
Przecięcie wstęgi na otwarcie ekopracowni Odnawialnych Źródeł Energii w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. RCEZ
We wtorek, 14 listopada w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku została oficjalnie otwarta ekopracownia Odnawialne Źródła Energii „Zielone serce szkoły”.

Ekopracownia w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku – zielone serce szkoły

Nowocześnie wyposażona pracownia powstała dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Powiat Niżański w konkursie  „Ekopracownia – zielone serce szkoły” w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł 83 400 złotych, a kwota przyznanej dotacji NFOŚiGW to 75 000 złotych. Środki Powiatu Niżańskiego to kwota 8 400 złotych.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi do ekopracowni, zgromadzeni goście mogli podziwiać nowoczesne pomoce dydaktyczne OZE zakupione w ramach projektu.

Ekopracownia Odnawialnych Źródeł Energii w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku

W wystąpieniach starosty niżańskiego Roberta Bednarza oraz przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego Sylwestra Daśko, do dyrekcji, uczniów i nauczycieli, podkreślano znaczenie i rolę istnienia takiej pracowni w szkole. Od strony merytorycznej projekt zaprezentował Tomasz Wieleba – nauczyciel, który realizował zakupy w ramach projektu.

Realizowany projekt „Ekopracownia Odnawialnych Źródeł Energii w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, pozwolił na wyposażenie sali lekcyjnej w nowoczesne pomoce dydaktyczne związane z odnawialnymi źródłami energii. Klasopracownia została zaopatrzona w model turbiny wiatrowej, rekuperator - stanowisko edukacyjne wentylacji z odzyskiwaniem ciepła, model instalacji solarnej, pompę ciepła z możliwością pracy rewersyjnej – stanowisko edukacyjne (wraz z oprogramowaniem wizualizacyjno-pomiarowym), komputer przenośny, kamerę termowizyjną oraz projektor multimedialny.

Zobacz zdjęcia z otwarcia ekopracowni

Nowoczesna ekopracownia OZE w niżańskim "Elektryku"

Nowoczesna ekopracownia OZE w elektryku pozwoli na atrakcyjne prowadzanie zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technologii nauczania, zwiększy świadomość uczniów w zakresie ekologii i odnawialnych źródeł energii.

- Podjęte w ramach projektu „Ekopracownia OZE w RCEZ w Nisku” działania, a w szczególności zakup sprzętu do pracowni technik OZE oraz propagowanie konieczności wykorzystywania odnawialnych źródeł energii spowoduje, że uczniowie naszej szkoły zdobędą bardzo atrakcyjne wykształcenie, które pozwoli im na lepszy start na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. Dziękuję Dyrektorowi RCEZ w Nisku Panu Wacławowi Piędlowi oraz Pan Tomaszowi Wielebie – nauczycielowi RCEZ w Nisku za duże zaangażowanie i innowacyjne podejście do tego tematu – powiedział Starosta Niżański Robert Bednarz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie