Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Gorzycach zorganizowano I konferencję naukowo–techniczną „Mechatronika w przemyśle i edukacji”. Ogłoszono też Supertechnika Regionu

OPRAC.:
Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firm i uczelni na co dzień współpracujących z ZS w Gorzycach
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firm i uczelni na co dzień współpracujących z ZS w Gorzycach KSP
I konferencja naukowo–techniczna „Mechatronika w przemyśle i edukacji” oraz III edycja Międzywojewódzkiego Konkursu o tytuł Supertechnika Regionu zostały zorganizowane we wtorek, 25 kwietnia w Zespole Szkół imienia porucznika Józefa Sarny w Gorzycach, w powiecie tarnobrzeskim.

Konferencja i konkurs w Gorzycach

Organizatorami tego przedsięwzięcia, prócz gorzyckiego zespołu szkół, była sandomierska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Studenckie Koło Naukowe Level_UP.

Na konferencję i konkurs przybyli między innymi przedstawiciel władz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, dziekan filii w Sandomierzu - doktor habilitowany Piotr Sobolewski, profesor doktor habilitowany Zbigniew Kęsy, profesor doktor habilitowany Andrzej Kęsy, wicedyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu Marian Cąpała oraz przedstawicie firm, które na co dzień współpracują z gorzycką szkołą. Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, które jest organem prowadzącym ZS w Gorzycach reprezentował Marian Grzegorzek, członek Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego.

- Cieszę, się, ze to właśnie w naszej szkole organizowana jest ta konferencja oraz konkurs - mówił Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor ZS w Gorzycach, przypominając historię szkoły.

Przy okazji poinformował, że od przyszłego roku szkolnego w Gorzycach rusza nowy kierunek kształcenia - technik robotyki.

Konferencja rozpoczęła się od wykładu noszącego tytuł „Mechatronika w przemyśle” wygłoszonego przez Adama Błachowicza, przedstawiciel NSG Group. Kolejne wykłady poświęcone były napędom i sterowaniem maszyn, automatyce i dynamice mechanizmów stosowanych w przemyśle, automatyce napędów elektrycznych, zastosowaniu metod sterowania i przetwarzania sygnałów, podzespołom urządzeń mechatronicznych, technologiom addytywnym i materiałom inteligentnym.

Zwycięzcą trzyetapowego konkursu na „Supertechnika Regionu” już po raz drugi został Mateusz Strawczyński z Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim
Zwycięzcą trzyetapowego konkursu na „Supertechnika Regionu” już po raz drugi został Mateusz Strawczyński z Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim (z lewej strony) Dominik Siatrak

Równolegle do interesujących wykładów i pokazów na stanowiskach przygotowanych przez partnerów szkoły: Federal Mogul Gorzyce Sp. z. o. o. i sandomierską filię Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, trwał konkurs dla super techników, na który uczniowie przyjechali z kilku ościennych województw.

Zwycięzcą trzyetapowego konkursu na „Supertechnika Regionu” już po raz drugi został Mateusz Strawczyński z Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Najlepszy technik w regionie otrzymał cenne nagrody. Pojedzie też na wycieczkę do firmy Wago we Wrocławiu, producenta i dostawcy nowatorskich komponentów dla przemysłu, techniki procesowej i automatyki budynkowej. Towarzyszyć mu będą zdobywcy 2 i 3 miejsca w konkursie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie