Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od ćwierć wieku odwiedzają groby nauczycieli w Nisku

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Spotkanie przy grobie jednego ze zmarłych nauczycieli
Spotkanie przy grobie jednego ze zmarłych nauczycieli archiwum
Na kilka dni przed wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, delegacja Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku zapaliła znicze na grobach dyrektorów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Taka forma pamięci o zmarłych związanych z „elektrykiem” rozpoczęła się w roku 1991 z inicjatywy ówczesnego dyrektora Antoniego Piędla oraz wicedyrektorów Ireny Ingersleben i Mariusza Kowalika.

W tym roku mija ćwierćwiecze, gdyż nieprzerwanie przez 25 lat inicjatorzy tej akcji wraz z dyrekcją szkoły, nauczycielami i młodzieżą odwiedzają cmentarze. Tradycja ta, oprócz zapalania zniczy i modlitwy obejmuje także opowieści z życia poszczególnych osób, a są one bardzo często niezwykłe. We wspomnieniach obecny jest wciąż chociażby Stanisław Bereś, Jan Łabuda, Antoni Ptak, Helena Kata i wiele innych. Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej poznają dzięki temu historię i kultywują tradycje szkoły. W tym roku znicze zapaliła młodzież z klasy 2d wraz z dyrekcją i nauczycielami Ireną Ingersleben, Antonim Piędlem, Mariuszem Kowalikiem, Ryszardem Żureckim, Ryszardem Pęziołem, Wacławem Piędlem, Grażyną Barską, Anną Brak i Anną Pucko.

Historia Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku to historia szkół zawodowych, które poprzedziły powstanie Zasadniczej Szkoły Elektrycznej w roku 1950, dzieje Zasadniczej Szkoły Elektrycznej i Technikum Elektrycznego oraz szkoły, które tworzyły powołany w 1975 roku Zespół Szkół Elektrycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie