Stalowa Wola. Poniatowskiego już z asfaltem

  Stalowa Wola. Poniatowskiego już z asfaltem

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Końcowe prace przy modernizacji pierwszego odcinka ulicy

  Końcowe prace przy modernizacji pierwszego odcinka ulicy ©Zdzisław Surowaniec

  W związku z przebudową ulicy Poniatowskiego, kierowców czekają kolejne utrudnienia w ruchu. Przez ponad miesiąc będzie zamknięty odcinek ulicy prowadzący w kierunku galerii VIVO! Dojazd do galerii będzie od ulicy Szopena.
  Końcowe prace przy modernizacji pierwszego odcinka ulicy

  Końcowe prace przy modernizacji pierwszego odcinka ulicy ©Zdzisław Surowaniec

  ZOBACZ:
  PO: Żądamy debaty z politykami PiS


  Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press


  Przetarg na wykonawcę inwestycji wygrała firma Strabag, Obecnie kończą się prace przy układaniu asfaltu na odcinku od ronda Pileckiego do skrzyżowania z osiedlową drogą w kierunku zjazdu na działki do oczka wodnego.

  Jak wyjaśnia Michał Cebula, kierownik budowy, dojdzie do przeskoku prac na odcinek po przeciwnej stronie ulicy Poniatowskiego. Wyłączony z ruchu kołowego od 11 maja do 15 czerwca ma zostać odcinek ulicy Poniatowskiego od skrzyżowania z ulicą Komisji Edukacji Narodowej w kierunku Galerii VIVO do wysokości skrzyżowania z kościołem Opatrzności Bożej. Dojazd dla mieszkańców będzie prowadzony po wykonanych tymczasowych przejazdach.

  W związku z tym do odwołania zostają wyłączone z rozkładu jazdy na czas remontu połączenia Miejskiej Komunikacji Samochodowej na odcinkach: Komisji Edukacji Narodowej - Rondo oraz Poniatowskiego - Szkoła przy tej ulicy w obu kierunkach. Linie 10 i 6 będą miały objazd przez Aleje Jana Pawła II, a podjazd linii 10 i linii 6 pod Galerię VIVO! odbywać się będą od strony rozwadowskiej górki.

  Warta 9,7 miliona złotych inwestycja rozpoczęła sie 3 kwietnia, zakończy się w listopadzie tego roku. Po 3,5 miliona złotych pochodzi z budżetów miasta i powiatu, a kolejne 3 miliony to dofinansowanie z budżetu państwa w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”

  Długość przebudowanej drogi to 1 tysiąc 558 metrów - od ronda Rotmistrza Witolda Pileckiego do skrzyżowania z drogą dojazdową do kościoła Opatrzności Bożej. Niestety droga będzie zwężona z 9 do 7 metrów co wymusi na kierowcach wolniejszą jazdę. Powstaną za to po obu stronach chodnik i ciąg dla rowerzystów o szerokości 1,5 metra oraz dwa ronda: w obrębie skrzyżowania ulic Komisji Edukacji Narodowej, Wałowej, Działkowców oraz w sąsiedztwie sklepu Lidl. Przy krawędziach jezdni powstanie 107 miejsc parkingowych. Ulicę oświetlą ledowe lampy.

  – To będzie jedna z największych inwestycji drogowych, jakie były do tej pory realizowane na drogach naszego powiatu. To trudne zadanie, ale w efekcie ulica Poniatowskiego będzie wygodniejsza w komunikacji i znacznie bezpieczniejsza. – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. O potrzebie dużych zmian na ulicy Poniatowskiego mówiło się od lat. Jednak dopiero teraz udało się doprowadzić do realizacji tego potężnego i kosztownego projektu. To bardzo niebezpieczna ulica. W ostatnich latach doszło tam do kilku śmiertelnych potrąceń pieszych i rowerzystów.

  Ulica nie będzie całkowicie zamknięta na czas przebudowy. - Oby tylko nie dokopano się do niespodzianek, które by opóźniły budowę - powiedziała naczelni Inwestycji i Mienia Powiatu Alicja Mach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo