Uczeń ze Stalowej Woli nagrodzony w wakacyjnym konkursie

  Uczeń ze Stalowej Woli nagrodzony w wakacyjnym konkursie

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pierwsza nagroda w konkursie

  Pierwsza nagroda w konkursie ©archiwum

  Hubert Bańka, uczeń gimnazjum nr 6 w Stalowej Woli wygrał wakacyjny konkurs „Eko-Fotka z książką”, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza, Miejski Zakład Komunalny oraz Stowarzyszenie „Zielona Stalówka” ze Stalowej Woli. Hubert w nagrodę otrzymał tablet z rąk Ewy Biały, dyrektor MBP oraz upominki od reprezentującej MZK Karoliny Głogowskiej.
  Pierwsza nagroda w konkursie

  Pierwsza nagroda w konkursie ©archiwum

  O co chodziło w konkursie? Przez całe wakacje młodzież w wieku 13-18 lat z powiatu stalowowolskiego miała możliwość wykonania zdjęcia. Można było wysłać selfie wykonane telefonem, mogło to być ujęcie zrobione „zwykłym” aparatem przez naszego znajomego. Warunek najważniejszy: fotografia powinna przedstawiać osobę będącą uczestnikiem konkursu, trzymającą w dłoniach książkę, na tle drzewka solarnego stojącego obok budynku MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki lub pod nim. Ponadto, na zdjęciu powinien być widoczny budynek biblioteki.

  Każdy, kto dał się sfotografować z książką w takiej scenerii, miał szansę na wygranie tabletu, czytnika e-booków, powerbanku lub innych nagród. – Ocenie podlegała atrakcyjność zdjęcia i pomysłowość autora, z poszanowaniem przyjętych norm społecznych i kulturowych. Poprzez ten konkurs, chcieliśmy propagować czytelnictwo wśród młodzieży z powiatu stalowowolskiego, rozwijać wrażliwości artystyczną młodych ludzi i kształtować proekologiczne postawy młodego pokolenia – mówi Ewy Biały, dyrektor MBP.

  Komisja w składzie: Bogusław Kwieciński – fotograf (przewodniczący komisji), właściciel Salonu Foto w Stalowej Woli, Karolina Głogowska – Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, Anna Kusz – Stowarzyszenie Zielona Stalówka w Stalowej Woli, Beata Życzyńska – Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zweryfikowała nadesłane prace i ostatecznie zdecydowała o przyznaniu czterech nagród. 14 września w MBP podsumowano konkursowe zmagania oraz nagrodzono najlepsze pomysły na fotografie. Wakacyjny konkurs „Eko-Fotka z książką” wygrał Hubert Bańka uczeń Gimnazjum nr 6 w Stalowej Woli, który zdecydował się, że książkę pod drzewkiem i biblioteką będzie czytał w… kajaku.

  Pomysłowość doceniono także w przypadku pozostałych laureatów. Weronika Dąbrowska uczennica Katolickiego LO w Stalowej Woli, zajęła II miejsce i wygrała czytnik e-booków. Zdecydowano także, że III miejsce ex-aequo zajmą Małgorzata Sobkiewicz uczennica Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli oraz Kacper Oszust z Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli, którzy otrzymali powerbanki. Nagrody za miejsca „na podium” ufundowała biblioteka. Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali również gadżety i upominki od MZK i Stowarzyszenia Zielona Stalówka.

  ZOBACZ TAKŻE: 60SekundBiznesu - o sytuacji na rynku pracy

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo