Wyprawa do Chin

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wojtek Dziekan, student z Krakowa: - Do Chin chcemy się dostać pociągiem przez Rosję. Zajmie nam to co najmniej tydzień. Cała wyprawa potrwa około dwóch

  Wojtek Dziekan, student z Krakowa: - Do Chin chcemy się dostać pociągiem przez Rosję. Zajmie nam to co najmniej tydzień. Cała wyprawa potrwa około dwóch miesięcy. ©A. Dziekan

  - Tyle różnych mitów krąży o Chinach. Nikt dokładnie nie wie jak wygląda życie przeciętnego Chińczyka. I my chcemy się o tym przekonać. Później opowiemy o tym uczniom w szkołach w regionie. Rozpowszechnimy naszą wiedzę - mówi Wojtek Dziekan, student krakowskiej Akademii Pedagogicznej z Partyni koło Radomyśla Wielkiego. W wakacje jedzie na Daleki Wschód z grupą przyjaciół z uczelni.

  Przyszli podróżnicy wiedzą co jest warte poznania w Chinach. Są studentami nauk politycznych. Według nich Pekin, Szanghaj to jeszcze nic. Chcą poznać chińską prowincję, gdzie nie dotarła cywilizacja. - Bo są takie miejsca. Wielu mieszkańców Chin nie wie, że istnieją na świecie inne języki niż chiński. Dla nich najbliższa okolica to ich cały świat - opowiada Wojtek.

  Studenci mają obawy, bo nie znają chińskiego. Będą posługiwać się językiem angielskim. Ale czy w tych najodleglejszych zakątkach egzotycznego dla nich kraju angielski coś da? - W większych ośrodkach nie ma problemu. W Chinach jest dużo przedstawicielstw zachodnich firm i angielska mowa jest czymś normalnym - wyjaśnia student.

  Po powrocie odwiedzą każdą szkołę, której uczniowie będą chcieli posłuchać o Chinach. Do prowadzenia lekcji są dobrze przygotowani, bo na studiach uczestniczą w kursach pedagogicznych.

  Studenci mają problem z funduszami. Już zgromadzili trochę pieniędzy. 5 tysięcy złotych zaoferowała im ich własna uczelnia. Ale nadal poszukują kogoś, kto by ich wsparł.

  Jeśli któraś z firm albo osób prywatnych byłaby chętna pomóc w organizowaniu wyprawy, przyszli podróżnicy proszą o telefon pod numerem (0-14) 683-22-92.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo