"Big Band" robi furorę

  "Big Band" robi furorę

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mielecki "Big Band" w trakcie koncertu w Moskwie

  Mielecki "Big Band" w trakcie koncertu w Moskwie ©Archiwum

  Mielecki "Big Band" w trakcie koncertu w Moskwie

  Mielecki "Big Band" w trakcie koncertu w Moskwie ©Archiwum

  Orkiestra z Mielca zrobiła furorę w Rosji. Jej występ pokazała na żywo moskiewska telewizja. Mielczanie zagrali także na otwarciu wystawy współczesnych malarzy rosyjskich w Moskwie - To było duże wyróżnienie, że do takiego wydarzenia wybrano właśnie nas - mówi kierownik zespołu Waldemar Ozga.

  "Big Band" działający przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu był w Rosji tydzień. Wrócił w minioną środę.
  Zespół pojechał na festiwal muzyki klasycznej do miasteczka Żukowski, położonego 30 kilometrów od Moskwy, które chce nawiązać bliższy kontakt z Mielcem. Ale w festiwalu nie brał udziału. Był raczej jego gwiazdą. "Big Band" nie gra bowiem muzyki klasycznej. Specjalizuje się raczej w muzyce jazzowej i rozrywkowej. Jego członkowie, których jest 20, grają na trąbkach, puzonach, saksofonach, perkusji, gitarze basowej i fortepianie. Specjalnie na koncerty w Rosji przygotował wiązankę melodii rosyjskich, między innymi "Katiuszę" i "Kalinkę". I tym prawdopodobnie ujął swoich słuchaczy.

  Kierownik orkiestry Waldema Ozga opowiada, że jego zespół został najpierw zaproszony do zagrania w galerii, w której akurat odbywał się wernisaż wystawy malarstwa. Później do moskiewskiego Centrum Wystawienniczo-Handlowego. - Graliśmy na takim ogromnym placu. Zjawiły się kamery telewizyjne. Nasz koncert transmitowały na żywo. Tylko nasz. Chociaż wtedy grały też inne zespoły - dopowiada Waldemar Ozga.

  Wielkie emocje przeżyli członkowie zespołu w trakcie festiwalu w miasteczku Żukowski. Zaproszono ich do wystąpienia na koniec, w koncercie finałowym. - Nam się wydawało, że pewnie wtedy już nikt nas nie będzie oglądał, bo wszystko co najważniejsze już minęło i ludzie się rozejdą. A tymczasem sala była pełna. Dostaliśmy gromkie brawa - opisuje kierownik.  "Big Band"

  W obecnej formie "Big Band" istnieje od 1997 roku, czyli od chwili, kiedy kierownictwo nad nim przejął Waldemar Ozga. Wcześniej zespół działał jako Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Powadził ją wtedy słynny mielecki muzyk Antoni Czachor. Ta obecna orkiestra różni się od dawnej tym, że ma w swoim składzie perkusję i gitarę.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo