Na bruk przez egzamin

  Na bruk przez egzamin

  /MB/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Firma "Aspen Plus" Sp. z o.o. z Krakowa miała powtórzyć egzamin swoim pracownikom z Mielca. Zamiast tego wręcza im wypowiedzenia z pracy.

  Przypomnijmy. "Aspen" zajmuje się sprzątaniem w szpitalu powiatowym w Mielcu. Przed świętami wielkanocnymi szefostwo zorganizowało pracownikom z Mielca egzamin z doboru środków dezynfekujących, przepisów bhp i zakresu zadań pracowniczych. W pierwszej turze nie zaliczyły go 22 osoby, w drugiej 14.
  Wszystkie są członkami związku zawodowego. W miniony piątek do Mielca przyjechali: Tomasza Schon, prezes "Aspenu" i Maciej Bielski, dyrektor finansowy. Podczas spotkania przedstawicieli firmy z władzami powiatu, szpitala i zarządu NSZZ "Solidarność" regionu podkarpackiego ustalono, że egzamin ma być powtórzony.

  Tymczasem Bogusława Wilk, przewodnicząca związku zawodowego w mieleckim oddziale "Aspenu", alarmuje: - Pierwsze wypowiedzenia zostały wręczone już 12 i 13 maja, następne - nawet w dniu spotkania z przedstawicielami firmy "Aspen". W miniony poniedziałek wręczono je kolejnej osobie. Wszystkie te osoby są członkami związku zawodowego i nie zdały egzaminu.

  - To prawda, że kilku osobom, które nie zaliczyły egzaminu, wręczono wypowiedzenia. Ale są to wypowiedzenia na miesiąc, dwa i trzy, podczas ich trwania pracownicy zostaną przeszkoleni i przeegzaminowani powtórnie. Oceni ich niezależna komisja, tak, jak to ustalono podczas spotkania. Ci, którzy zdadzą, zostają, pozostali nie - tłumaczy Maciej Bielski.

  Termin powtórnego egzaminu nie został jeszcze ustalony. Kierownictwo firmy zapewnia, że data zostanie wyznaczona wspólnie z pracownikami.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo