Sortownia nad Sanem

  Sortownia nad Sanem

  /WK/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zakład Segregacji Odpadów powstanie w Radomyślu nad Sanem? Władze gminy wystąpiły do starosty stalowowolskiego o pozwolenie na jego budowę.

  - Budowa Zakładu Segregacji Odpadów jest wiodącym celem porozumienia zawartego pomiędzy powiatem stalowowolskim i gminami Zaklików, Zaleszany, Pysznica oraz Radomyśl. Nasza gmina odgrywa wiodącą rolę w jego realizacji, dlatego właśnie u nas ma powstać sortownia - mówi Jan Pyrkosz, wójt Radomyśla.

  Inwestycja, oprócz budowy sortowni, wymaga uzbrojenia działki. Według początkowych obliczeń, na jej realizację potrzeba około 5 milionów złotych. Wójt gminy spodziewa się, że 75 procent kosztów uda się pozyskać z funduszy europejskich. Resztę pokryją powiatowy, wojewódzki i państwowy Fundusz Ochrony Środowiska.

  Jak informuje Maria Królikowska, naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, na razie nie ma żadnych trudności, które komplikowałyby wydanie pozwolenia na budowę. Inwestycja jest jednak zaliczana do wymagających, ma bowiem znaczący wpływ na środowisko, dlatego oprócz podstawowych wymagań, musi spełniać dodatkowe, jak ocena wpływu na ochronę środowiska. Zastrzeżenia mogą zgłosić też właściciele sąsiednich działek i mieszkańcy gminy. - Jeżeli nie będzie żadnych zażaleń, gmina otrzyma pozwolenie około 10 czerwca - wyjaśnia naczelnik.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo