Obszukali trzynastolatka

  Obszukali trzynastolatka

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trzynastolatek jeździł w Mielcu z kolegą na deskorolce. Nagle podjechał radiowóz policyjny. Stróże prawa wprowadzili chłopców do samochodu. Kazali wyciągnąć wszystko, co mają w kieszeniach. Później ich obszukali. Rodzice trzynastolatka są oburzeni. Czy stróże prawa mogą postępować w ten sposób z dziećmi? Okazuje się, że mogą. Dariusz Paluch, młodszy aspirant z mieleckiej Komendy Powiatowej Policji: - Tego typu czynność jest uzasadniona w sytuacjach nie cierpiących zwłoki.

  Policjanci szukali marihuany.
  Tak wynika z relacji chłopca. U niego i jego kolegi jednak jej nie znaleźli. 13-latek był już w ten sposób obszukiwany kilka razy. Skąd pech, że akurat on? Chłopiec ma przypuszczenia. Mówi, że policjanci bardzo często kontrolują chłopców, którzy jeżdżą na deskorolkach w pobliżu mieleckich błoni. Podobno jest to miejsce, gdzie najłatwiej zdobyć narkotyki. On często przebywa w tamtym rejonie. Bardzo lubi ten rodzaj sportu.

  Rodzice są oburzeni, że w ten sposób traktuje się ich syna. Bez żadnych podstaw policjanci biorą go za przestępcę i każą pokazywać, co ma w kieszeniach. A przecież to jeszcze dziecko. - Gdyby to był dorosły człowiek to co innego - twierdzą.

  Policjanci mają jednak prawo do takich zachowań. Dariusz Paluch tłumaczy, że jeśli stróże prawa mają jakieś podejrzenia, a sytuacja nie pozwala na wezwanie rodziców lub pedagoga szkolnego, muszą te podejrzenia od razu weryfikować.

  Dopowiada: - Żyjemy w takich czasach, kiedy przeszukiwanie, sprawdzanie jest już na porządku dziennym. Wolności osobiste ludzi z powodu potrzeby przeciwstawienia się różnego rodzaju zagrożeniom są coraz bardziej ograniczane.

  Policjant podaje przykład rewizji na lotniskach. Ich zakres coraz bardziej się zwiększa ze względu na bezpieczeństwo.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo