Pijany im nie umknie

  Pijany im nie umknie

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  W imieniu swoich policjantów za dobre wyniki puchar odebrał naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Michał Polek.

  W imieniu swoich policjantów za dobre wyniki puchar odebrał naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Michał Polek. ©Archiwum

  Policjanci z Mielca są najskuteczniejsi na Podkarpaciu w zatrzymywaniu nietrzeźwych kierowców. W dowód uznania komendant wojewódzki policji wręczył puchar naczelnikowi Sekcji Ruchu Drogowego Michałowi Polkowi. - Gdy w 2000 roku z badań ankietowych wynikło, że mieszkańcy powiatu najbardziej obawiają się pijanych kierowców na drogach, wprowadziliśmy ich oczekiwania w życie - tłumaczy rzecznik prasowy mieleckiej policji Wiesław Kluk.

  Naczelnik otrzymał puchar za "skuteczne ujawnianie i zwalczanie nietrzeźwości na drogach".

  W 2000 roku mielecka komenda poprosiła mieszkańców powiatu o wypełnienie ankiety, w której pytała o poczucie zagrożenia.
  Co najczęściej je wywołuje? Okazało się, że najbardziej ludzie obawiają się pijanych kierowców na drogach. Komenda wzięła sobie to do serca. I dlatego mieleccy policjanci, częściej niż ich koledzy z innych jednostek policji na Podkarpaciu, zaczęli wyjeżdżać na drogi i sprawdzać kierowców. Efekty widać od razu. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku ich kontrole spowodowały, że 128 kierowców z powodu nietrzeźwości straciło prawo jazdy.

  Wiesław Kluk mówi o pożytkach, jakie dają częste kontrole. Radiowozy na drogach działają prewencyjnie. Kierowcy, mając świadomość, że mogą się natknąć na stróżów prawa, dłużej się zastanawiają, zanim siądą za kółkiem. Natomiast zatrzymywanie na drogach osób już będących pod wpływem alkoholu gwarantuje większe bezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo