Robotnicy znaleźli niewybuchy

  Robotnicy znaleźli niewybuchy

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dwa niewybuchy, najpierw w Zgórsku, później w Mielcu na osiedlu Smoczka znaleźli wczoraj robotnicy przy pracach ziemnych.

  Jak podaje rzecznik prasowy Komendy Policji w Mielcu Waldemar Burak, w obu przypadkach saperzy musieli zabezpieczyć pociski przeciwlotnicze. Odwieźli je na poligon w Nowej Dębie.

  W Zgórsku robotnicy natknęli się na niebezpieczny przedmiot około godz. 10, kiedy kopali właśnie połączenie sieci kanalizacyjnej do jednego z mieszkańców wioski.
  - Ten niewybuch miał może 60 centymetrów długości. Zobaczyliśmy go, kiedy operator koparki wysypał z łyżki ziemię. Spostrzegliśmy go po prostu w tym piasku - opowiada kierownik firmy budującej kanalizację w Zgórsku Roman Więcek.

  Mówi, że robotnicy szybko zabezpieczyli teren i wezwali policję. - Raczej się nie obawialiśmy niewybuchu, bo skoro go wykopaliśmy i nic się nie stało, to najgorsze było za nami - przyznaje kierownik.

  We wtorek saperzy również byli postawieni w stan gotowości. Na szczęście nie musieli interweniować. Mielecka straż pożarna podaje, że istniało podejrzenie, iż w studni na osiedlu Cyranka w Mielcu jest niewybuch. Kiedy jednak strażacy wypompowali z niej wodę, stwierdzili, że jest pusta.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo