Biznesmen w "Meleksie"

  Biznesmen w "Meleksie"

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  "Melex" z Mielca, znany producent elektrycznych wózków, zatrudniający ponad 80 ludzi, już wkrótce będzie miał nowego właściciela. Zostanie nim biznesmen Andrzej Tyszkiewicz. W czwartek syndyk masy upadłościowej "Meleksa" wybrał chętnego na kupno zakładu.

  "Melex" jest w stanie upadłości od lutego tego roku. Dyrekcja zdecydowała się na taki krok po tym, jak dotychczasowy właściciel firmy wpadł w kłopoty finansowe i na jego wsparcie nie można było już liczyć.
  Po ogłoszeniu stanu upadłości zdecydowano się poszukać nowego właściciela. Nie było z tym problemu. "Melex" ze względu na to, że mimo upadłości cały czas prowadzi produkcję i nie narzeka na brak rynków zbytu, jest łakomym kąskiem. Do jego kupienia zgłosiło się trzech chętnych. Syndyk Anna Brzozowska wybrała Andrzeja Tyszkiewicza. - To znany menedżer, z ogromnym doświadczeniem. Daje gwarancje, że firma będzie rozwijać się prawidłowo - zachwala nowego właściciela.

  Kupiec przejmie formalnie firmę, gdy przeleje kwotę, za którą ją kupił, na konto "Meleksu". Syndyk spodziewa się, że notarialny akt własności powinien być gotowy na 30 sierpnia.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo