Wiatr zniszczył samoloty

  Wiatr zniszczył samoloty

  /MB/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Samoloty wzbiły się w powietrze bez pilota i silnika. Niemożliwe? A jednak w piątek udowodniły to dwie "wilgi" Aeroklubu Mieleckiego.

  Piątkową nawałnicę, która przeszła przez Mielec, na pewno zapamięta Wiesław Cena, szef mieleckiego aeroklubu. Wiatr porwał z lotniska dwie "wilgi", które na pasie czekały na remont. - Były bez silników - mówi Wiesław Cena.

  - Przez lotnisko przetoczyła się najprawdopodobniej jakaś trąba powietrzna - twierdzi Wiesław Cena. - Wiatr wiał z prędkością 34 m na sekundę.

  Uniósł samoloty, które wykonały kilka akrobacji w powietrzu. Jedna z "wilg" spadła na koła, druga na "plecy". Obie nadają się do remontu, który będzie sporo kosztował. Za naprawę jednego samolotu trzeba będzie zapłacić około 100 tys. zł.

  Aeroklub planował, że jedna z "wilg", stojących na pasie, zostanie sprzedana. Tak uzyskane pieniądze zasiliłyby budżet na remont drugiej. Natura jednak pokrzyżowała plany aeroklubu.

  - Nie mamy pieniędzy na remont. Mamy nadzieję, że ktoś nam pomoże - dodaje Wiesław Cena.

  "Wilga" to samolot, który służy między innymi do wynoszenia w powietrze szybowców i skoczków spadochronowych. Oprócz dwóch zniszczonych przez wiatr samolotów, mielecki klub ma jeszcze jedną "wilgę".

  Aeroklub czeka na pomoc. Chętni mogą się zgłaszać pod numer telefonu 788-50-07.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo