Niech wrócą do domu!

  Niech wrócą do domu!

  Zdjęcie autora materiału

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niech wrócą do domu!

  ©K. Zieliński

  Niech wrócą do domu!

  ©K. Zieliński

  Kilkudziesięciu protestujących ubranych w białoczerwone krawaty stało wczoraj przez pół godziny na schodach Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Pikieta utrudniała przejście petentom, ale poseł Maria Zbyrowska zdążyła odczytać apel poległych, który następnie wręczono wojewodzie Janowi Kurpowi.

  - Półtora roku temu rozpoczęła się wojna o Irak, która praktycznie trwa po dziś dzień. W jej efekcie zginęło już ponad 1000 amerykańskich żołnierzy i 17 Polaków.
  Zamiast stabilizacji następuje eskalacja wybuchów, porwań, mordów i napaści. Irak jest miejscem regularnej wojny, której ofiarami padają wszyscy zaangażowani w ten konflikt - słychać było przez megafon.

  Przechodnie obojętnie przemierzali cały czas szeroki trotuar przez gmaszyskiem Urzędu. Gdy tłumnie przybyli dziennikarze, pytali się o zainteresowanie problemem, słychać było najczęściej odpowiedź: - To nie moja sprawa, to nie ja podejmuję decyzję.

  Chociaż badania opinii publicznej wskazują na systematycznie rosnące poparcie decyzji o wycofaniu polskiego kontyngentu z Iraku, rzeszowska ulica nie zajmuje w tej kwestii tak zasadniczego stanowiska.

  - Wyjdźmy z tej wojny teraz, kiedy możemy jeszcze zachować twarz - tym zdaniem liderka podkarpackiej Samoobrony zakończyła pikietę.

  Odpowiedziała jej muzyka podwórkowej kapeli i cisza ze strony wojewody, który chociaż obdarowany białoczerwonym krawatem w zupełnym milczeniu odebrał petycję i pomknął do swojego gabinetu. /kazet/

  Na zdjęciu: - Zaczęli od hymnu, skończyli na Rocie, a później przygrywała orkiestra podwórkowa. W takiej muzycznej aranżacji przez pół godziny pikietowała podkarpacka Samoobrona drzwi wejściowe do Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo