Nocą po puchar prezydenta

  Nocą po puchar prezydenta

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nocne bieganie w Mielcu gromadzi corocznie młodzież z całego regionu.

  Nocne bieganie w Mielcu gromadzi corocznie młodzież z całego regionu. ©Marcin Radzimowski

  Nocne bieganie w Mielcu gromadzi corocznie młodzież z całego regionu.

  Nocne bieganie w Mielcu gromadzi corocznie młodzież z całego regionu. ©Marcin Radzimowski

  Po raz dziesiąty rozegrane zostaną dziś biegi uliczne o puchar prezydenta Mielca. Młodzież i dorośli rywalizować będą na głównej ulicy miasta, Alei Niepodległości. Imprezie patronuje redakcja "Echa-Dnia".

  Start i meta poszczególnych biegów usytuowana zostanie naprzeciwko budynku Samorządowego Centrum Kultury. Zgłoszenia do startu w imprezie przyjmowane będą do godziny 16. Otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 17.30, a następnie odbędą się biegi na 500 metrów dziewcząt i chłopców, 1000 metrów gimnazjalistek oraz bieg o puchar FKS Stal Mielec na dystansie 1000 metrów, w którym wystartują gimnazjaliści. Biegi główne kobiet i mężczyzn rozpoczną się o godzinie 18.55, a więc tradycyjnie już po zapadnięciu zmroku.

  W ubiegłym roku wśród kobiet triumfowała Wioletta Janowska z STS Skarżysko-Kamienna, która ostatnio startowała w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Do niej też należy rekord trasy, ustanowiony czasem 9 minut i 14 sekund, właśnie podczas ubiegłorocznego biegu. Rekordzistą wśród mężczyzn, jest Leszek Zblewski z Warszawianki Warszawy, który w 1999 roku trasę długości 3000 metrów pokonał w czasie 8.07,00 minuty. Od tamtej pory, żadnemu zawodnikowi nie udało się pobiec szybciej. W tegorocznym biegu wystartować ma Jakub Burghardt, reprezentant Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Mielec, dla którego ma to być ostatni występ w barwach mieleckiego klubu. Burghardt odchodzi bowiem do Expressu Katowice.

  Corocznie wiele emocji wzbudza rywalizacja szkół z Mielca i powiatu mieleckiego. Nie inaczej będzie zapewne i w tym roku. Do punktacji zespołowej liczyć się będzie pierwszych pięciu zawodników bądź zawodniczek z każdej szkoły.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo