Piąte w Europie

  /MB/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Gimnazjum nr 2 zajęło piąte miejsce w największym europejskim konkursie internetowym dla szkół "Join Multimedia".

  Podczas ostatnich ferii zimowych mieleccy gimnazjaliści sfilmowali pięć ginących w Polsce zawodów: garncarza, wikliniarza, kowala, rzeźbiarza i plecionkarza. Potem dokręcili sekwencje z udziałem zawodów przyszłości, między innymi, fizyka atomowego i konstruktora robotów. W ich role wcielili się uczniowie. Kilka miesięcy sklejali klatki filmowe, pisali teksty i tłumaczyli je na język niemiecki. Tak powstał film konkursowy "Zawody dawniej i dziś".

  Film trafił na największy europejski konkurs internetowy. Kilka dni temu szkoła dowiedziała się, że w kategorii "do 20 stron" ich zespół zajął piąte miejsce w Europie. - To wielki sukces, biorąc pod uwagę, że brało w nim udział około 700 szkół - mówi Małgorzata Wacławska, dyrektor gimnazjum nr 2 w Mielcu.

  - Czy się cieszymy? Nie śmieliśmy marzyć o takim wysokim miejscu. Marzyliśmy, żeby zakwalifikować się do pierwszej dwudziestki. Przecież to największy w Europie konkurs dla szkół - dodaje Grzegorz Rokosz, informatyk, opiekun projektu.

  Za piąte miejsce szkoła otrzyma 750 euro i nagrody - niespodzianki.  CO TO ZA KONKURS

  Konkurs "Join Multimedia" organizowany jest od kilku lat przez firmę "Siemens" z Monachium. Biorą w nim udział uczniowie z całej Europy w dwóch kategoriach konkursowych "do 20 stron" i "powyżej 20 stron", dodatkowo każda z nich dzieli się na dwie kategorie wiekowe: 12-16 lat oraz 17-21 lat. Pula nagród wynosi 130 tys. euro.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo