Amerykanie podglądają

  Amerykanie podglądają

  /MB/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Polskie Zakłady Lotnicze rozpoczynają współpracę z hrabstwem Collier w stanie Floryda. Tworzony jest tam ośrodek kompletowania samolotów M28 "skytruck". W czwartek do Mielca przyjechali goście z USA, którzy na miejscu obserwowali produkcję samolotu.

  Amerykanie przybyli do Polski z kilkudniową wizytą na zaproszenie Agencji Rozwoju Przemysłu. Do Mielca przyjechali w czwartek. Szczególnie interesowały ich Polskie Zakłady Lotnicze i samolot "skytruck".
  To wielkie zainteresowanie Amerykanów wynika z faktu, że PZL jest w trakcie tworzenia w hrabstwie Collire, ośrodka kompletowania tych samolotów. Po co? Niebawem, zgodnie z umową offsetową, ma się rozpocząć sprzedaż "skytrucków" na rynkach amerykańskich.

  W ośrodku tym mieleckie samoloty otrzymywać będą ostateczną konfigurację, zależną od konkretnego zamówienia i przeznaczenia samolotów. Tutaj też rozpoczyna działalność biuro handlowo-marketingowe, które zajmie się promocją i dystrybucją samolotów "skytruck" na terenie obu Ameryk.

  Mielec odwiedzili członkowie Rady Rozwoju Ekonomicznego, Misji Gospodarczej Stanu Floryda, hrabstwa Collier (USA). Wizyta gości z USA miała na celu zapoznanie się z możliwościami produkcyjnymi PZL Mielec, a także umocnienie bezpośredniej współpracy międzynarodowej pomiędzy regionami. - Myślę, że jest taka szansa - mówi Bogdan Bieniek wiceprezydent Mielca, który brał udział w spotkaniu.

  Warto też dodać, że hrabstwo Collier należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów Stanów Zjednoczonych, a na najwyższym poziomie rozwinięty jest tu przemysł technologii lotniczych, biomedycznych i komputerowych.  Rada pomaga

  Rada Rozwoju Ekonomicznego hrabstwa Collier jest publiczno-prywatną organizacją non-profit, której zadaniem jest pomoc biznesowa dla lokalnych podmiotów gospodarczych oraz tych wszystkich firm, które zamierzają zainwestować w Stanie Floryda i w tym hrabstwie rozpocząć swoją działalność. Organizacja ta zajmuje się kreowaniem rozwoju ekonomicznego regionu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo