Napastował dziewczynki

  Napastował dziewczynki

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trzy dziewczynki napastował seksualnie, a dorosłą kobietę próbował zgwałcić. 17-latek z Mielca zatrzymany w zeszłym tygodniu, decyzją sądu został właśnie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Zdaniem policji, podejrzany nie ma nic wspólnego z wydarzeniami z okolic Szkoły Podstawowej nr 6 sprzed kilku tygodni, kiedy to jakiś człowiek próbował zwabić uczennice podstawówki do swojego samochodu. Ten mężczyzna nadal nie jest znany.

  Rzecznik prasowy Komendy Policji w Mielcu Wiesław Kluk relacjonuje: - Niedawno dostaliśmy zgłoszenie od rodziców dziesięcioletniej dziewczynki, że jakiś mężczyzna napastował ją na klatce jej bloku. Natychmiast wszczęliśmy działania operacyjne.

  Podkreśla, że w wyniku bardzo intensywnych działań, przede wszystkim policjantów z sekcji kryminalnej, sprawcę szybko udało się ustalić. Jest nim 17-letni mieszkaniec Mielca.

  Gdy chłopak trafił w ręce policji i kiedy stróże prawa zaczęli go przesłuchiwać, szybko wyszło na jaw, że ma na sumieniu nie tylko dziesięciolatkę. - Jest podejrzewany, że od 10 sierpnia do 21 października przy użyciu przemocy fizycznej dopuścił się czynności seksualnych wobec trzech nieletnich dziewcząt i jednej pełnoletniej kobiety - podaje Wiesław Kluk.

  Rzecznik twierdzi, że na te cztery przestępstwa policja ma dowody, ale niewykluczone, że było ich więcej. 17-latek został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

  Wiesław Kluk uważa za raczej mało prawdopodobne, aby aresztowany był mężczyzną znanym z relacji uczennic mieleckiej "szóstki". Chodzi o zdarzenia, które jako pierwsi opisaliśmy kilka tygodni temu, kiedy to nieznajomy zatrzymywał się przy maszerujących do szkoły dziewczętach i proponował podwiezienie. - On jeździł samochodem, a 17-latek nie poruszał się żadnym pojazdem - dopowiada rzecznik.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo