Pociąg do przemytu

  Pociąg do przemytu

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Policjanci i celnicy zabezpieczyli ponad 58 litrów wódki i 1250 paczek papierosów.

  Policjanci i celnicy zabezpieczyli ponad 58 litrów wódki i 1250 paczek papierosów. ©S. Czwal

  Policjanci i celnicy zabezpieczyli ponad 58 litrów wódki i 1250 paczek papierosów.

  Policjanci i celnicy zabezpieczyli ponad 58 litrów wódki i 1250 paczek papierosów. ©S. Czwal

  Pociąg został zabezpieczony przez antyterrorystów z Rzeszowa. S. Czwal

  Pociąg został zabezpieczony przez antyterrorystów z Rzeszowa.
  (fot. S. Czwal)

  To były pierwsze wspólne działania policji i służby celnej na tak dużą skalę w powiecie stalowowolskim. Podczas środowej kontroli celnej pociągu Odessa - Warszawa uczestniczyło prawie 80 policjantów i celników. W akcji wykorzystano również oddział antyterrorystyczny z Rzeszowa i specjalne jednostki do walki z przestępczością gospodarczą. Wzmocnieni zostali również celnicy przez funkcjonariuszy z Przemyśla i Rzeszowa.

  Parę minut przed przyjazdem pociągu relacji Odessa - Warszawa na stacji w Stalowej Woli - Rozwadów pojawiło się kilkudziesięciu policjantów w cywilu. Po zatrzymaniu się pociągu przy drzwiach wagonu pierwsi pojawiły się antyterroryści i celnicy. Na początku przy podróżujących nie znaleziono większych ilości przemycanych towarów, ale podczas rozkręcania wnętrza pociągu, okazało się ze pod podłogą i podsufitką znajdują się dużo alkoholu i papierosów. Po kilkunastu minutach kontroli pociąg ruszył razem z policjantami i celnikami do następnej stacji w Zaklikowie. Podczas tej podróży udało się zatrzymać jeszcze więcej przemycanego alkoholu i papierosów.

  - Wspólna akcja została zaplanowana dużo wcześniej jednak została przeprowadzona z największą ostrożnością - informuje Andrzej Walczyna, oficer rasowy w komendzie Powiatowej policji w Stalowej Woli. - Większość policjantów i celników o celu planowanej akcji dowiedziała się na odprawie tuż przed jej rozpoczęciem. Myślę, że wspólne akcje z celnikami będą prowadzone nie tylko w pociągach, ale również na bazarach

  Zarówno celnicy, jak i policjanci, są zadowoleni wyników środowej akcji. Zabezpieczono 58 litrów wódki i 1250 paczek papierosów, a kwota uszczuplenia budżetu państwa z powodu niezapłacenia podatku akcyzowego to prawie 12 tysięcy złotych. Nikt z pasażerów pociągu nie przyznał się do trefnego towaru.

  Policjanci i celnicy zapowiadają kolejne wspólne akcje. Może się jednak okazać, że nie będą tak częste, jeśli zostanie zlikwidowany urząd celny w Stalowej Woli, pod który podlega specjalna jednostka stalowowolskiej kontroli celnej.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo