Ochrońcie przed hałasem!

  Ochrońcie przed hałasem!

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  To mieszkańcy tego bloku chcieliby mieć pod oknami, tuż przy ulicy ekran akustyczny

  To mieszkańcy tego bloku chcieliby mieć pod oknami, tuż przy ulicy ekran akustyczny ©A. Dziekan

  To mieszkańcy tego bloku chcieliby mieć pod oknami, tuż przy ulicy ekran akustyczny

  To mieszkańcy tego bloku chcieliby mieć pod oknami, tuż przy ulicy ekran akustyczny ©A. Dziekan

  Mieszkańcy bloków przy ulicy Staszica w Mielcu chcą ekranów akustycznych. Koło ich mieszkań biec będzie niedługo obwodnica. Obawiają się więc większego hałasu. Ale władze miasta w najbliższych planach nie mają budowy ekranu.

  W imieniu mieszkańców występuje Stanisław Dziobak, przewodniczący zarządu rady samorządowej osiedla Lotników. - Gdy był robiony zjazd z pobliskiego wiaduktu, już wtedy była mowa o ekranie - wyjaśnia. - Tak naprawdę więc ten temat po prostu teraz odżył.

  Mieszkańcy obawiają się hałasu. Przy ich blokach będzie od przyszłego roku przechodzić obwodnica wewnętrzna. Tędy pójdzie cały ruch z trasy na Tarnów.

  Ludzie czują żal, że nikt o nich nie pomyślał. Kilkaset metrów dalej, gdzie w związku z obwodnicą powstaje zupełnie nowa droga, ekrany będą na pewno. - Tu raptem przydałoby się 80 metrów takiego ekranu. Myślę, że byłby to koszt naprawdę niewielki - argumentuje Stanisław Dziobak.

  Co na to władze miasta? Prezydent Janusz Chodorowski przypomina, że w miejscu, gdzie powstaje nowa trasa, będą chodniki, trasy rowerowe, a tam, gdzie są domy - ekrany akustyczne. Bo tak przewiduje projekt. Ale w miejscach, gdzie droga już jest i włącza się ją w obręb obwodnicy, nikt czegoś nowego nie projektuje.

  - W wielu innych miejscach w mieście nie ma ekranów. A też by można było powiedzieć, że są potrzebne. W mieście przecież brakuje różnych rzeczy - dodaje prezydent.

  Czy są więc szanse na budowę ekranu przy ulicy Staszica? Prezydent twierdzi, że zależy to o wielu czynników. Najpierw trzeba poczekać, aż obwodnica powstanie, sprawdzić natężenie ruchu, może wybrać inną formułę ochrony ludzi przed hałasem. - Przy tych blokach są drzewa. Może należałoby odsłonić bloki zielenią - dopowiada prezydent.

  - W przyszłości ta droga ma ponadto stać się trasą wojewódzką. Gdy znajdzie się pod administracja Wojewódzkiego Zarządu Dróg, z nim będzie trzeba o tym rozmawiać - uzupełnia Janusz Chodorowski.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo