Argentyna umorzona

  Argentyna umorzona

  /MB/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Regionalnego nie popełnił przestępstwa, wciągając w sieć "systemu argentyńskiego" kilkoro mielczan. Policja umorzyła sprawę pożyczek.

  Sprawę MFRR już opisywaliśmy. W pułapkę funduszu wpadła m.in. pani Dorota z Mielca. Aby uzyskać kilka tysięcy złotych kredytu wpłaciła MFRR tysiąc złotych. Pieniądze miała dostać po kilku dniach. Oczekiwanie na pożyczkę wydłużało się. Okazało się, że MFRR działa w tak zwanym systemie argentyńskim. Razem z ośmioma innymi osobami, pani Dorota zgłosiła sprawę na policji.

  Policja sprawdziła informację i umorzyła sprawę. - Osoby, które zawarły umowę, otrzymały potwierdzenie zawarcia umowy, co jest zapewnieniem jej realizacji w terminie pozwalającym na jej realizację - cytuje uzasadnienie umorzenia Wiesław Kluk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Poza tym, w czasie, kiedy MFRR podpisywał umowy z mielczanami, "system argentyński" nie był zakazany. Ustawa, która zabrania takiej działalności weszła w życie 3 sierpnia tego roku.

  - Nie jestem zadowolona z tej decyzji, ale co mogę jeszcze zrobić? - rozkłada ręce pani Dorota. Dla niej sprawa jeszcze się nie zakończyła. W październiku otrzymała od firmy pismo wzywające ponownie do zapłacenia 1000 zł raty pożyczki. - Nie zapłaciłam i nie zapłacę. Firma przysłała mi też zawiadomienie o zamknięciu biura w Mielcu - dodaje.

  Co z pieniędzmi, które wpłaciła funduszowi? - Nie odzyskam ich nigdy. A co mają powiedzieć inne osoby, które wpłaciły po 5 tys. zł - dodaje mielczanka.  UNIA ZA FUNDUSZ

  Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Regionalnego działał w Mielcu przy ulicy Sandomierskiej 1. Biuro zlikwidował w sierpniu. 3 sierpnia weszła bowiem w życie ustawa o kredycie konsumenckim, która zakazuje działalności w systemie argentyńskim. W biurze funduszu działa obecnie Unia Rozwoju i Wsparcia Finansowego.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo