Nie denerwuje interesantów

  Nie denerwuje interesantów

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  U kogo jest przyjemnie załatwiać urzędowe sprawy w mieleckim magistracie? Bezkonkurencyjna jest Elżbieta Skotnicka-Wróbel. Skąd to wiadomo? To właśnie ona została ogłoszona pracownikiem roku w Mielcu.

  Prezydent Janusz Chodorowski od dwóch lat wybiera spośród swoich podwładnych najlepszego pracownika. Sam szuka?

  - Zwykle to ja decyduję, ale po konsultacjach z innymi pracownikami - opowiada.
  Mówi, że nie udało się mu wymyślić sposobu na zbieraniu głosów o najlepszym urzędniku od samych petentów. - Bo jest ryzyko, że w głosowaniu mogliby się skrzyknąć i brać udział krewni i znajomi jakiegoś jednego urzędnika. To nie byłoby wiarygodne - tłumaczy prezydent.

  Wybór odbywa się w oskarowym stylu, bo najpierw są nominacje. Do tytułu Urzędnika Roku pretenduje pięć osób. W 2004 roku oprócz zwyciężczyni Elżbiety Skotnickiej-Wróbel, byli to: Agnieszka Urbańska, Andrzej Urbański, Kazimierz Olesiak i Grażyna Żmuda.

  - Na ocenę urzędnika składa się stosunek do petentów, poprawność w wykonywaniu swojej pracy, uczciwość, umiejętność znalezienia się w trudnych sytuacjach - wymienia Janusz Chodorowski.

  Elżbieta Skotnicka-Wróbel, urzędniczka zajmująca się meldunkami, jest trochę zawstydzona ostatnim rozgłosem. Jaki ma sposób na odwiedzających ją mieszkańców Mielca? - Staram się nigdy nie denerwować. Nie wprowadzać atmosfery zdenerwowania - wyjaśnia.  KTO WYGRAŁ ROK TEMU

  W 2003 roku Urzędnikiem Roku w Mielcu została Barbara Budyra, zajmująca się sprawami geodezyjnymi.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo