Nie nabierzemy się na te numery

  Nie nabierzemy się na te numery

  /MB/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dostałeś informację o zmianie numeru rachunku bankowego Urzędu Skarbowego w Mielcu? Wyrzuć ją do śmieci. To oszuści próbują cię okraść.

  Fantazja oszustów nie zna granic. Ostatnio znaleźli nowy sposób na okradanie ludzi i instytucji.

  - Dotarły do nas informacje z innych urzędów w Polsce, że niektóre instytucje i osoby dostają informację o zmianie numeru rachunku urzędów skarbowych. W Mielcu jeszcze się to nie zdarzyło, ale my dmuchamy na zimne i wolimy stosować prewencyjne działania, ostrzegając naszych mieszkańców - mówi Bogdan Selwa, naczelnik US w Mielcu.

  Jeśli ktoś otrzyma więc informację o zmianie rachunku "skarbówki", niech nie wysyła na niego pieniędzy.

  - Gdybyśmy zmieniali rachunek informacje byłyby podane w mediach i wisiałyby na tablicy ogłoszeń w naszym urzędzie. W najbliższym czasie nie mamy jednak zamiaru dokonywać żadnych zmian - dodaje naczelnik.

  Jakiś czas temu złodzieje informowali instytucje i emerytów o zmianie rachunków Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wiesław Jaje, kierownik mieleckiego oddziału zakładu mówi, że ta plaga na szczęście ominęła miasto.  GDZIE SZUKAĆ NUMERÓW

  Numery bankowe urzędów skarbowych można sprawdzić w Obwieszczeniu Ministra Finansów w Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Finansów. Obecnie obowiązuje obwieszczenie z 12 grudnia 2004 roku. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mielcu prosi o informowanie o przypadkach otrzymania informacji o zmianie rachunku.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo