Pół wieku razem

  /lev/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Medale i dyplomy wręczono w Cmolasie parom, które wspólnie przeżyły 50 i więcej lat.

  Wielka sala Gminnego Ośrodka Kultury z trudem pomieściła rodziny par, które od ponad 50 lat są w związku małżeńskim. Przyszli dzieci, wnukowie i kuzyni.

  - Nie spodziewaliśmy się tego. Z jednej rodziny przyszło ponad 20 osób, a z innej aż 47. Stąd ten ścisk - mówiła sekretarz gminy Bronisława Prokopiec, która razem z wójtem Eugeniuszem Galkiem wręczała medale i odznaczenia parom z ponadpółwiecznym stażem małżeńskim.

  - Jesteście świetnym przykładem na to, że związki małżeńskie mogą przetrwać wszystkie dobre, ale przede wszystkim złe chwile.
  Jestem dumny, że w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej mogę wam nadać te odznaczenia i pogratulować wytrwałości w kształtowaniu podstawowej komórki społecznej, jaką jest właśnie rodzina - mówił wójt Galek. Do życzeń dołączyły się rodziny par oraz sołtysi poszczególnych miejscowości.

  Medalami i dyplomami uhonorowani zostali: Janina i Jan Bańka, Emilia i Tadeusz Fila, Anna i Stanisław Guźda, Stanisława i Józef Lubera (Cmolas), Kazimiera i Józef Kaczor, Czesława i Teofil Kusak, Helena i Stefan Świst, Joanna i Franciszek Trojnaccy, Antonina i Michał Wolak (Ostrowy Tuszowskie), Anna i Jan Babiarz, Maria i Jan Jer, Helena i Tadeusz Skiba, Maria i Czesław Sukiennik, Zofia i Stanisław Wrona (Trzęsówka), Helena i Bronisław Jadach (Jagodnik), Stefania i Adam Dziedzic, Stanisława i Bronisław Kopeć, Janina i Władysław Majewscy (Poręby Dymarskie). Dla wszystkich zagrała niezawodna kapela Władysława Pogody.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo