Papież przeczyta o swoich kolegach

  Papież przeczyta o swoich kolegach

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prezent dla Jana Pawła II z Radomyśla Wielkiego. Książkę "Sławni radomyślanie" autorstwa Jana Ziobronia zawiezie do Rzymu kolega papieża z czasów gimnazjalnych Eugeniusz Mróz. Dlaczego akurat ją? Bo w książce jest rozdział o ludziach związanych z miasteczkiem, którzy osobiście znali Karola Wojtyłę.

  Biografia Eugeniusza Mroza też jest w tej książce. I to właśnie on wpadł na pomysł sprezentowania jej papieżowi. Jan Ziobroń opowiada: - Niedawno zadzwonił do mnie i powiedział, że jedzie do Ojca Świętego z książką i żebym napisał w niej dedykację od siebie dla papieża.

  Jan Ziobroń opowiada, że bardzo przejął się swoim zadaniem, bo to dla niego wielki zaszczyt. Nad dedykacją myślał tydzień. W końcu napisał: "Jego świątobliwości Janowi Pawłowi II, ukochanemu Ojcu Świętemu, następcy ucznia Chrystusowego przełomu tysiąclecia z prośbą o przyjęcie, Jan Ziobroń".

  W książce wydanej w zeszłym roku jest rozdział pod tytułem "Koledzy i przyjaciele papieża Jana Pawła II związani z ziemią radomyską". Jan Ziobroń przedstawił w nim sylwetkę Eugeniusza Mroza, bo razem z Karolem Wojtyłą chodził trzy lata do gimnazjum w Wadowicach. Wyjaśnia: - Co prawda Eugeniusz Mróz nie urodził się w Radomyślu, ale stąd pochodzi jego matka i tu urodziła się jego siostra. Tuż przed jego narodzinami jego najbliżsi przenieśli się do Limanowej, a później do Wadowic. On sam Radmyśl często odwiedzał. Przyjeżdżał na wakacje do swojej babci.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo